Замах на активіста Михайка в Одесі: що відомо

увечері 22 вересня в Одесі було скоєно збройний напад на одного з керівників міської організації партії "Сила людей" та громадського активіста Олега Михайлика. У чоловіка стріляли, внаслідок чого куля прошила руку та поцілила у грудну клітину та застрягла в тілі активіста. За свідченнями друзів, Михайлик пережив клінічну смерть.

Читайте також: Одеський активіст Михайлик, у якого стріляли, прийшов до тями: що відомо про його стан

За словами колеги Михайлика лідера одеського осередку партії "Сила людей" Ігора Бичкова, за нападом на нього можуть стояти три особи – мер Одеси Геннадій Труханов, очільник Нацполіції в області Дмитро Головін і обласний прокурор Олег Жученко. Як підкреслив він, перший є винуватцем, а два останніх – виконавцями.

Як сповістила одеська журналістка, екс-заступниця голови Одеської ОДА Зоя Казанжи, напад на Михайлика був спланованим і свідомим.

22 вересня, близько 23 години, Олега було доставлено в клінічну лікарню №1 міста (Одеси – 24) з проникаючим вогнепальним пораненням лівої половини грудної клітки і плеча. Стріляли з револьверу. 5,6 мм – попередньо калібр зброї,
– переконує вона.

Додамо, що у розслідуванні інциденту правоохоронцям допомагатимуть представники Служби безпеки України.

"Для розслідування злочину створено посилену слідчо-оперативну групу, до складу якої увійшли найдосвідченіші слідчі, оперативники та працівники СБУ. Очолює групу процесуальний керівник з прокуратури Одеської області", – заявили у поліції Одеської області.

Сюжет 24 каналу про напад на активіста Михайлика в Одесі

Сам Михайлик є відомим у Одесі активістом, постійним учасником акцій проти забудови узбережжя тощо. Також він неодноразово виступав проти керівників міста.

Зауважимо, що на активіста вже нападають та звдають йому пошкоджень не вперше. Зокрема, у грудні 2013 року його сильно побили невідомі одразу після того, як він вийшов зі свого робочого офісу.

"Мене вдарили в потилицю, але я встиг трохи відвернути голову, тому збити з ніг мене не зуміли. Вони нічого не вимагали, шкіряний портфель з документами не чіпали. Просто били, а я намагався оборонятися", – казав тоді активіст.

Михайлик, активіст, Одеса, напад, замах, Кримінал
Олег Михайлик після побиття у 2013 році

Той напад він пов'язував, перш за все, зі своєю громадською діяльністю, оскільки вранці активно брав участь у мітингу біля прокуратури щодо захисту прав інвесторів недобудов.

Читайте також: Замах на активіста Михайлика: в Одесі розпочались протести

Морський успіх України проти Росії

Напередодні так зване "Прикордонне управління Федеральної служби безпеки Росії у Криму" заявило, що два кораблі Військово-морських сил України – корабель управління "Донбас" і буксир "Корець" – увійшли до виняткової економічної зони РФ біля берегів Криму, відтак їх супроводжують судна берегової охорони. Як підкреслювали російські прикордонники, "супровід здійснювався на безпечній відстані".

Читайте також: Українські військові кораблі пройшли Кримський міст: фото

Згодом стало відомо, що судна вирушили із Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі у четвер, 20 вересня, та мають здійснити прохід з Чорного у Азовське море через контрольовану агресором Керченську протоку. У підсумку судна мають стати основою новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азовському морі.

23 вересня пошуково-рятувальне судно "Донбас" та морський буксир "Корець" пройшли Керченську протоку та увійшли в Азовське море. При цьому Військово-Морські Сили ЗС України не просили дозволу у країни агресора, а реалізували своє право на вільне плавання Керченською протокою та Азовським морем. Перехід до Керченської протоки та через неї проходив у складній обстановці. На Чорному морі кораблі українських ВМС безпосередньо супроводжувались розвідувальним кораблем чорноморського флоту "Приазов’я" та прикордонними сторожовими кораблями РФ "Аметіст" і "Дон". У Керченській протоці для безпосереднього супроводження було задіяно більше 10 кораблів і катерів ФСБ та Чорноморського флоту РФ. Літаки країни агресора неодноразово здійснювали обліт наших кораблів, у тому числі на гранично низьких висотах,
– повідомив Український мілітарний портал.

Як українські військові кораблі повз Крим з Одеси зайшли в Азов: сюжет 24 каналу

Читайте також: Скандал з паспортами Угорщини на Закарпатті: як на такі дії відповідатиме Україна

Історична заява Варфоломія щодо Томосу для України

Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір надати українській церкві автокефалію. Відповідну заяву він зробив під час літургії у церкві святого Фоки в Стамбулі.

За його словами, Україна отримає автокефалію, бо це її право. Як приклад священнослужитель пригадав останні випадки надання автокефалії Чеській і Словацькій православним церквам, відтак патріарх підкреслив, що "зараз настала черга України отримати автокефалію".

Водночас Варфоломій заявив, що це виключне право Вселенського патріархату надавати автокефалію усім новим православним церквам, починаючи з Росії в XVI столітті.

Стосовно ж критики з боку РФ через українську автокефалію патріарх Варфоломій заявив: "Ми не боїмося погроз".

Читайте також: Катастрофа російського ІЛ-20: Ізраїль відповів на нові звинувачення Кремля

Українські міста – серед найнебезпечніших у світі

Відповідно до сервісу Numbeo, три українських міста – Київ, Харків і Львів – увійшли до списку найбільш кримінальних міст світу. Усього рейтинг налічує 327 позицій.

Так, Київ у списку – 130-й. Індекс столиці України –47,9. Харків отримав 139 місце із показником 46,77, а Львів – 207 з індексом 39,92. Окрім того, аналітики вказали також індекс безпеки: для Києва – 52,1, для Харкова – 53,23, для Львова – 60,08.

Найнебезпечнішим містом світу автори рейтингу вважають Сан-Педро-Сула, а найбезпечнішим – Абу-Дабі, що є столицею Об'єднаних Арабських Еміратів.