Дебютною виставою акторів-андроїдів стала п'єса за мотивами оповідання відомого письменника-фантаста Станіслава Лема "Принц Феррікс і принцеса Крістал". У ній розповідається про любов механічних гуманоїдів.
”Англійська компанія Engineered Arts підготувала для нас дві п'єси тривалістю приблизно 20 хвилин. Сценаристи працювали над матеріалом півроку. Перші чотири місяці проводилися репетиції за участю справжніх акторів, у цей час розробники завершували тестування роботів. Після цього виконання ролей повністю лягло на плечі механічних героїв”, - каже координатор проекту Лукаш Барій.
Комунікаційних роботів, які отримали ім'я Robothespians, розробили та сконструювали у Великій Британії. У їхній руховій системі використали пневмоприводи. Завдяки цьому андроїди можуть пересуватися, багато жестикулювати і навіть "говорити". Щоправда, розмовляють вони не самостійно, а лише відтворюють записані голоси.
Озвучили електронних лицедіїв, до слова, відомі польські актори. Свої емоції на сцені роботи передають і за допомогою очей, які нагадують мініатюрні рідкокристалічні дисплеї.
”Звісно з роботами були певні проблеми. Інколи, до прикладу, один з них переставав говорити і складалось враження, наче інший андроїд веде монолог. Але зазвичай несправності були незначними, і після перевірки систем та коду ми легко їх усували”, - каже координатор проекту Лукаш Барій.
Поки в театрі два актори-роботи - "юнак" і "дівчина", кожен з них коштує близько $125 000. Важать 175-сантиметрові андроїди однаково - по 33 кг, та й візуально вони майже не відрізняються, адже не мають одягу. Аби якось урізноманітнити акторів, режисерам довелось трохи пофантазувати. Зрештою вирішили наділити кожного робота своїм голосом і підсвічувати їх різними кольорами.
Дебютна вистава, до слова, пройшла з аншлагом. За словами керівників театру, вони не збираються зупинятися на досягнутому і невдовзі представлять ще кілька п'єс письменників-фантастів.