Таку думку у коментарі сайту каналу "24" висловив адвокат Pavlenko Legal Group Богдан Нищій.

За його словами, за своєю суттю репарації є формою матеріальної відповідальності суб’єкта міжнародного права за збитки спричинені міжнародним правопорушенням іншому суб’єкту міжнародного права.

Репараціями, зокрема, к нагадав Нищій, є повне або часткове відшкодування матеріальних збитків, завданих війною державі, яка зазнала незаконного нападу, відповідно, державою, яка такий напад вчинила.

Правовою підставою для відшкодування збитків спричинених війною (виплати репарацій) є відповідний міжнародний договір, наприклад Версальський мирний договір 1919 року підписаний між державами-переможницями у Першій світовій війні та Німеччиною де було зафіксовано обов’язок останньої сплачувати іншим державам репарації за збитки спричинені їм внаслідок Першої світової війни, сказав юрист.

Таким чином, безумовною підставою для відшкодування збитків спричинених війною (виплати репарацій) відповідною державою – агресором іншій державі є згода держави-агресора зафіксована у відповідному міжнародному акті. Теоретично, можна припустити, що за певних умов (наприклад, тиск міжнародного співтовариства) Росія як держава агресор (чого вона сьогодні не визнає) погодиться виплатити Україні репарації за зруйнований Донбас і ці зобов’язання будуть зафіксовані у відповідному міжнародному договорі, однак сьогодні про такий хід подій говорити передчасно,
— наголосив Нищій.

Він також підкреслив, що у майбутньому Україні та міжнародному співтовариству доведеться докласти ще чимало зусиль, щоб змусити Росію визнати свою агресію проти України та, відповідно, погодитися виплатити Україні репарації.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк не виключає, що за руйнування на сході України уряд вимагатиме репарації від Російської Федерації.