Опублікувала громадянка Швеції відповідний пост 21 жовтня. Міносвіти відреагувало на це уже наступного дня, заявивши, що Тунберг не підтримала ізраїльтян після того, як ХАМАС випустив по їхній країні тисячі ракет.

Дивіться також На кордоні з Ліваном посилили евакуацію, США розгортають ППО: що відбувається на Близькому Сході

Тунберг і Ізраїль: що відомо про скандал

Зауважимо, що на резонансній світлині Грета не одна. Поруч – інші активісти, що тримають плакати з гаслами: "Вільна Палестина", "Цей єврей підтримує Палестину".

"Тиждень 270. Сьогодні ми страйкуємо на знак солідарності з Палестиною та Сектором Гази. Світ має висловитися та закликати до негайного припинення вогню, справедливості та свободи для палестинців та всіх постраждалих цивільних осіб", – йдеться у дописі.

Грета Тунберг підтримала палестинців та людей у Секторі Гази
Грета Тунберг підтримала палестинців та людей у Секторі Гази / Фото з інстаграму активістки

Водночас у заяві міносвіти Ізраїлю йдеться про те, що після публікації цієї світлини активістка не може бути гідним взірцем. Тому й згадку про неї прибрали з усіх навчальних матеріалів.

ХАМАС є терористичною організацією, яка вбила та вбила 1 400 невинних ізраїльтян, зокрема дітей, жінок і людей похилого віку, і викрала понад 200 осіб до Сектора Гази. Позиція Тунберг позбавляє її права бути прикладом для наслідування,
– цитує видання Ynet заяву відомства.

Варто зазначити, що, справді, в інстаграмі чи соцмережі X немає жодного слова активістки про запуск тисяч ракет по Ізраїлю з боку ХАМАС 7 вересня. Внаслідок цього обстрілу загинуло чимало цивільних, а Тель-Авів оголосив про початок бойових дій проти терористів.

Дивіться також В очікуванні бурі: чи вдалося Байдену загасити велику пожежу на Близькому Сході

Разом з тим Ізраїль упродовж цього часу блокував можливість евакуації цивільних зі Сектору Гази, що критикувала, зокрема, українська влада. Як відомо, у цій зоні перебуває декілька сотень українців.