Раніше ЄС і МВФ обіцяли Греції до 45 мільярдів євро під пільговий відсоток для подолання важкої бюджетної та боргової кризи. Афіни офіційно звернулися за кредитами в п'ятницю на тлі різкого зростання відсотка по грецьких державних облігаціях і погіршення статистичних даних. Греції необхідно рефінансувати 8,5 мільярда євро боргу до 20 травня поточного року.
Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив раніше, що відповідь на прохання про допомогу, може бути як позитивною, так і негативною. "Це повністю залежить від того, чи продовжить Греція в майбутні роки слідувати курсом жорсткої економії, який вона обрала", - цитує інтернет-газета Euobserver cлово Шойбле.
У свою чергу міністр фінансів Франції Крістін Лягард заявила, що ЄС перерве надання фінансової допомоги у випадку, якщо з'являться підозри в тому, що Афіни не виконують своїх зобов'язань.
"Нам потрібні механізми жорсткого контролю, щоб бути впевненими, що ми не провалимося у бездонний колодязь", - сказала вона.
Єврокомісія вже позитивно відгукнулася про позицію Німеччини, заявивши, що Греції необхідно представити детальну програму скорочення дефіциту держбюджету в 2011 році, що, на думку Брюсселя, необхідно для переконання ринків у здатності грецької влади оздоровити держфінанси.
Представник Єврокомісії Амадео Альтафадж Тардіо раніше повідомив, що Греція поки не запрошувала конкретної суми фінансової допомоги у ЄС. За його словами, для задіяння механізму допомоги спочатку свою думку про таку необхідність повинні представити Єврокомісія і Європейський центральний банк, і на основі цієї думки Єврогрупа (повноважна колегія міністрів фінансів країн зони євро) формально прийме відповідне рішення.
При цьому Тардіон не зміг повідомити, скільки для цього буде потрібно часу, однак зауважив, що процес "не буде занадто довгим".
Нагадаємо, місія МВФ і ЄС прибула до Афін в середині минулого тижня, щоб визначити умови кредитування. Передбачається, що переговори з МВФ можуть бути завершені до початку травня або швидше, якщо цього вимагатиме ситуація на ринках. При цьому допомога ЄС буде виділятися на двосторонній основі країнами єврозони. Для надання кредитів у кожному випадку буде потрібно окрему угоду, жоден подібний документ поки не підписаний.
Німеччина і Франція зажадали від Греції деталізувати програму антикризових заходів перш, ніж країни єврозони приймуть остаточне рішення про надання фінансової допомоги Греції.