"Не є секретом, що ні сьогодні, ні вчора, ні позавчора не дотримувалися конституційної норми щодо безоплатної медичної допомоги. І у майбутньому медицина також не буде безкоштовною", - сказав Гриценко.
Вважає, що найбільш ефективним механізмом стане визначення переліку медичних послуг, які людина може отримати від держави гарантовано на безоплатній основі, незалежно від того, де вона проживає. І на кожен рік в законі про бюджет закладати грошовий еквівалент цієї допомоги.
"Це важливо, бо сьогодні медична допомога надається нерівномірно, несправедливо і залежить від того, де проживає людина. Якщо вона живе у селі, то у місцевому фельдшерсько-акушерському пункті (ФАПі) можна знайти хіба що шприц, йод та зеленку й нічого більше. А швидка допомога з району в більшості випадків не може вчасно доїхати, бо не забезпечена пальним. Так само, районна лікарня не забезпечена всіма необхідними медикаментами. В той же час, людина, що проживає в обласному центрі чи столиці має набагато більше можливостей для лікування та екстреної медичної допомоги", - зазначив Гриценко.