Цей "документ" вносить зміни у так звані "Кримінальний і Кримінально-процесуальні кодекси" незрозумілого адміністративного утворення.
Читайте також: У мережі показали, на що Росія може перетворити окупований Донбас: приголомшливі фото
Відповідно до нього, за незаконний обіг наркотичних засобів в особливо великому розмірі передбачається довічне позбавлення волі або страта з конфіскацією майна. Також буде збільшено штрафи, а засуджені за розповсюдження наркотиків не підлягатимуть помилуванню. "Закон" має набути чинності з 1 січня 2020 року, передає ТАСС.
Зауважимо, що на території Абхазії з 1993 року діє мораторій на смертну кару. Крім того, "тільки після 25 років позбавлення волі засуджений до смертної кари має право на зміну міри покарання". Наразі в слідчому ізоляторі "МВС Абхазії" перебуває троє засуджених до довічного ув'язнення, натомість засуджених до смертної кари немає.
Цілком імовірно, що потік наркотиків у Абхазії контролює Кремль. До прикладу, ще улітку 2014 року на окупованому Донбасі з'явилися заборонені психотропи саме з Росії.
Що відомо про Абхазію?Абхазія – це історико-етнографічний регіон на південь від Кавказу. Де-факто перебуває під контролем самопроголошеної "Республіки Абхазії", тоді як більшість країн світу розглядає його як автономну республіку у складі Грузії. Її площа становить 8665 квадратних кілометри.
Після розвалу СРСР Абхазія, що входила до складу Грузинської РСР, заявила про свою незалежність. Грузія в серпні 1992 року ввела сюди війська, але зустріла озброєний опір, зокрема з боку російських і чеченських найманців. Збройний конфлікт, що призвів до втрати Грузією контролю над Абхазією, завершився 30 серпня 1993 року. У підсумку близько двохсот тисяч етнічних грузинів було вигнано з Абхазії. Відтоді Абхазія домагається визнання своєї незалежності.
Мир у зоні грузино-абхазького конфлікту підтримують Колективні сили з підтримки миру СНД, укомплектовані російськими військовослужбовцями. Переговори з врегулювання конфлікту перервано в 2006 році. У 2008 році, скориставшись військовою поразкою Грузії у війні з Росією, абхазькі війська за підтримки росіян зайняли Кодорську ущелину, яка за угодою мала контролювати грузинська сторона.
У вересні 2008 року Росія визнала незалежність Абхазії. Окрім Кремля, незалежність Абхазії визнали ще чотири країни (Нікарагуа, Венесеула, Науру та Сирія) та чотири самопроголошені території (Південна Осетія, Придністров'я, Нагірний Карабах, "ДНР").
У Абазії живуть здебільшого абхази, грузини, росіяни та вірмени. Корінне населення – абхази (здебільшого християни, частково — мусульмани-суніти; до 1993 становили 17,8 % населення республіки) та грузини (мегрели та свани). Загальна кількість жителів – 243 тисячі 564 особи.