У Державній митній службі наголосили, що вживають заходи щодо невідкладного пропуску через держкордон військової та гуманітарної допомоги.

Фахівці сприяють якнайшвидшому її одержанню Міністерством оборони задля досягнення належного рівня нацбезпеки, а також відсічі та стримування збройної агресії Росії.

Цікаво Як ввозити гуманітарну допомогу в Україну з 1 грудня: уряд поділилися інструкцією

Третина гуманітарки "не доїхала" до військових частин

Державна митна служба спільно з Міноборони створила механізм контролю за надходженням до військових частин гуманітарних вантажів.

Він надає можливість оперативного обміну інформацією щодо підтвердження отримання військовими формуваннями таких товарів і виявлення ризикових митних оформлень,
– пояснили у ДМСУ.

Протягом 9 місяців 2023 року Департамент боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби та Департамент внутрішнього аудиту Міноборони:

  • перевірили понад 9 тисяч фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу 200 військових частин,
  • встановили більш ніж 3 тисячі випадків не підтвердження її надходження до військових частин.

Аби припинити ці порушення та притягнути винних до відповідальності, митники:

  • скерували 387 повідомлень про протиправні дії, що містять ознаки злочинів, передбачених статями 190, 358, 201-2 Кримінального кодексу України, тобто шахрайства, підроблення документів та контрабанди;
  • склали 320 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги.

"Вдячні громадським організаціям, волонтерам і міжнародним донорам, котрі допомагають Україні. Водночас нагадуємо, що ввезення товарів комерційного призначення під виглядом гуманітарної допомоги є порушенням чинного законодавства і передбачає настання відповідальності", – підсумували у державній митній службі.