Стрічка Тодда Філліпса, відомого завдяки "Похміллю у Вегасі" і "Проекту Х", знята на реальних подіях і відрізняється від комедій, які принесли славу режисеру. Гумору в "Хлопцях зі стволами" насправді менше, аніж може здатись із трейлера, тож не варто спішити в кінотеатр для перегляду ще одної веселої комедії, і тільки. Цього разу Філліпс зняв фільм, в якому доволі багато й драми. Як кажуть, "і сміх, і гріх".

Спочатку фільм планували назвати "Чуваки і зброя", та у підсумку стрічка отримала назву War Dogs ("Пси війни"), яка справляє більш серйозне враження. Головні ролі у фільмі також планували віддати іншим акторам — Шаю Лабафі ("Трансформери") та Джессі Айзенбергу ("Соціальна мережа"). Однак, їхня зайнятість схилила творців "Хлопців зі створами" до Джони Гілла ("Вовк із Волл-стріт") і Майлза Теллера ("Одержимість").

Як казав один із героїв стрічки під час поїздки по зоні бойових дій у Багдаді: "Це якийсь сюр". Саме таке враження справляв би сюжет "Хлопців зі стволами", якби фільм не зняли на основі реальних подій (хоча, поїздка в Багдад – якраз видуманий епізод). Два дружбани-планокури із Майямі умудрились отримати державне замовлення на зброю від американського уряду на 300 мільйонів доларів. Цю неймовірну історію на сторінках видання The Rolling Stone в 2011-му розповів журналіст і письменник Гай Лоусон.

Бізнес у Девіда Пакоуза і Ефраїма Діверолі йшов добре, поки вони займались дрібними замовленнями, які були крихтами для уряду та привертали менше уваги. Та коли мова зайшла про 300 мільйонів доларів, команду друзів дитинства розколола банальна жадібність і наздогнали наслідки домовленостей на словах. Дружба-дружбою, але спільний бізнес — зовсім інша справа. Поділ обов'язків та прибутків і різний погляд на ведення справ розділили Пакоуза і Діверолі. Зрештою, коли займаєшся шахрайством, то бачиш шахрайство повсюди, адже судиш по собі.

Стрічку часто ототожнюють з "Вовком з Волл-стріт", але до "Вовка" "Пси війни", суб'єктивно, не дотягують. Все ж, Філліпсу вдалось розповісти серйозну історію у своєму стилі. Так, наче постачання зброї для головних героїв було чимось на кшталт гри в рулетку в тому ж таки Вегасі — надто все безтурботно зображено.

“Хлопці зі стволами” можуть викликати неоднозначні враження, адже торгівля зброєю, м’яко кажучи, не найкраща тема для комедії. Та можна сказати напевне — фільм вийшов хорошим, про ще свідчать позитивні відгуки глядачів та рейтинг 7,4 на IMDb. Двохгодинний хронометраж не справляє враження затягнутості стрічки, а моментами і справді є з чого посміятись.