Він відомий тим, що проводив стосовно України агресивну шовіністичну політику. Храм спорудили на кошти зібрані по усій Росії. Куратори музею при соборі пояснюють чому саме він так зветься.

“Правильна назва храму - Воскресіння Христового, така ортодоксальна з надією в те, що як би нас не мучили і як би ми не закінчували свій життєвий шлях на землі, нас чекає Вічне Царство, любов Божа. А Спас-на-крові тому, що саме на цьому місці, це абсолютно документально відомо, пролилась кров Олександра II”, - каже директор музею Ісаакіївського собору Микола Буров.

Стіни та стелю собору вкривають 7 тисяч квадратних метрів мозаїки. Це найпишніше оздоблення в Росії і чи не найбільше у світі. Працювали над ним 30 майстрів. Всередині храму на якийсь час навіть виставили бруківку, на яку пролилася кров царя. Але під час Жовтневої революції реліквію викрали більшовики.

Комуністичні ватажки взагалі планували зрівняти храм з землею і лише Друга Світова завадила їхнім планам. Під час блокади тоді ще Ленінграду собор використовували як морг. У стінах з’явилося багато вибоїн, але сьогодні їх усунуто. Пишний візантійський стиль знову вражає відвідувачів і особливо туристів з-за кордону.

“Мені найбільше подобаються форми собору, його екстер’єр, тобто, те як він виглядає зовні. Його конструкція, вона просто вражаюча”, - каже турист Тім Нокс.

Сьогодні собор ретельно оберігають. Разом з іншими пам’ятками центральної частини міста його внесено до списку світової спадщини ЮНЕСКО.