Одним з головних кандидатів на посаду очільника НБУ називають Кирила Шевченка. Він голова правління "Укргазбанку". Про це повідомила народна депутатка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук в коментарі 24 каналу.
Варте уваги Яків Смолій подав у відставку: факти про голову НБУ
За даними "РБК-Україна", Президент Володимир Зеленський вже зустрівся з Кирилом Шевченком щодо його можливого призначення керівником НБУ.
"Економічна правда" пише, що окрім Кирила Шевченка, є ще дві кандидатури:
- Володимир Лавренчук. Колишній голова правління "Райффайзен банку Аваль". Він вже був кандидатом на посаду голови НБУ після відставки Валерії Гонтаревої.
- Тимофій Милованов. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в уряді Олексія Гончарука та президент Київської школи економіки.
Ще одне прізвище, яке лунало з різних ЗМІ – це колишній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. Однак нардепка Євгенія Кравчук в коментарі 24 каналу зазначила, що ні Милованов, ні Яценюк не будуть займати таку посаду.
Також говорять і про голову Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, депутата від "Слуги народу" Данила Гетманцева. Кравчук зазначила, що поки не чула про його бажання займати нову посаду, пише Інтерфакс-Україна.
"Про Гетманцева – у нього один з найактивніших комітетів цієї Ради. Я думаю, що було б погано його втратити, такого професійного голови комітету. Звичайно, якщо він сам такого забажає ... Але я не чула про таке його бажання", – зазначила Кравчук.
Хто може очолити НБУ / Інфографіка 24 каналу
Чи є шанс, що Яків Смолій залишиться?
Однак заява про відставку Смолія ще не означає, що він таки піде у відставку. Згідно з законом України "Про Національний банк України", заяву Смолія спочатку повинен схвалити Президент. Після цього вона потрапляє до профільного комітету з фінансів. І лише після цього рішення про звільнення голови НБУ виноситься на розгляд депутатам. Вони мають його ухвалити більшістю голосів.
Як зазначило керівництво монобільшості в коментарі 24 каналу, хоч думки в "Слузі народу" і різняться, фракція готова підтримати звільнення, адже передовсім це було рішення самого Смолія.
Яків Смолій подав у відставку: головне
- Яків Смолій подав у відставку з посади голови Національного банку України. Хоча раніше заявляв, що має намір залишатися на посаді голови до кінця своєї каденції – 2025 року. Нацбанк він очолив в березні 2018 року.
- Причиною відставки Смолій назвав систематичний політичний тиск на керівництво НБУ.
- В Офісі Президента заявили, що правління НБУ продовжуватиме свою діяльність на засадах незалежності та професійності.
- Голова комітету з питань податкової та фінансової політики Данило Гетманцев вважає, що відставка Смолія може вплинути на відносини з МВФ. Нардеп висловив думку, що існує прямий взаємозв'язок між звільненням Смолія та траншами від МВФ, однак це не покращить наші відносини з фондом.
- Якщо відставку затвердять, то обов'язки глави Нацбанку виконуватиме його перша заступниця – Катерина Рожкова.