Таку думку 24 каналу висловив директор центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов.
За його словами, стратегія Петра Порошенка полягатиме в тому, щоб максимально зіграти на патріотичному електораті, розпорошивши голоси інших кандидатів з його електоральної ніші. Зокрема, він використовуватиме такі меседжі, як зміни до Конституції щодо ЄС і НАТО. Він хоче повернути на свій бік ті 61% виборців, які, згідно із соцопитуванням, зараз за НАТО.
Читайте також: Українці і членство в НАТО: як змінювалося ставлення до Альянсу
Порошенко з точки зору технологій правильно використовує питання релігійного фронту гібридної війни. Тобто поза тим, як ставляться українці до президента, переважна більшість наших громадян хоче мати Єдину помісну православну церкву. Тому це плюс на виборах для Порошенка,
– зауважує Димов.
Водночас, говорить експерт, опоненти Порошенка з п’ятірки лідерів не тільки його критикуватимуть, але й будуть змушені давати позитивні відповіді на актуальні для виборців питання. Однак така спроба оновлення політичного образу може негативно вплинути на рейтинг.
"Оновлення образу, як у Юлії Тимошенко, може ні до чого не призвести. Вона хоче перейти на інші електоральні поля. Але чи при цьому може втратити свою нішу з підвищення комунальних тарифів і заборони продажу землі. Тому що на цих темах легко можуть потоптатися проросійські Бойко і Рабінович, відібравши в неї голоси", – важає Валерій Димов.
Водночас, на його думку, такі кандидати, як Зеленський чи Вакарчук, які поки не мають за собою політичних партій, при опитуваннях одразу забирають голоси в першої п’ятірки. Тому що виборці чекають нового. Однак, наголошує Димов, цей попит складно задовольнити в рамках якихось стратегій. На кшталт: давайте зробимо з Луценка людину, яка стане кандидатом у президенти, посадивши трьох своїх друзів. Це не діє.
Читайте також: Садовий і Вакарчук – найменш вигідні для Росії кандидати, – опитування
При цьому експерт наголошує: соціологія не відображає повністю всю електоральну картину.
Попит на нових політиків не може бути задоволеним результатами якихось стратегій. В лідери народної довіри інколи потрапляють непередбачувані люди. Феномен Савченко – 75% довіри після ув’язнення в російській тюрмі і президентські амбіції. І хто знає, що б зараз було якби вона не наговорила і не наробила всього того, в чому її підозрюють. Той же Саакашвілі – його електоральний пиріг поділили сьогодні його так звані соратники – лідери партійного рейтингу – Тимошенко, Гриценко. Невідомо, що було б, якби його не депортували,
– зауважив Димов.
Нагадаємо, згідно із соцопитуванням, проведеним Центром Разумкова, Київським міжнародним інститутом соціології та Центром соціальних та маркетингових досліджень SOCIS з 30 серпня по 9 вересня, якби вибори президента відбулися найближчої неділі, то найбільше голосів серед тих то визначився, отримала б Юлія Тимошенко – 12,9%, інші шість претендентів ідуть з невеликим відривом і мають фактично однаковий рейтинг. За Петра Порошенка, Володимира Зеленського, Святослава Вакарчука, Анатолiя Гриценка та Юрія Бойка готові проголосувати 7,1-8,4%. 27,5% опитаних відмовилися відповідати на запитання, або сказали, що не знають, за кого голосуватимуть.