Теж британець, теж чорношкірий, але не такий балакучий і без пояса світового чемпіона – Клички мріють вийти в ринг проти Девіда Хея. А поки в останнього трясуться коліна і від апитету до грошей рот не закривається, Володя 11-го грудня Маннгаймі зустрінеться із іншим представником Британької корони - Дереком Чізорою.

Сам Дерек народився у Зімбабве, звідки разом із матір'ю втік десять років тому на Туманний Альбіон і, звичайно, на бідну батьківщину більше не хотів повертатися. Юний Дерек тусувався серед вуличної шпани до того часу, поки не опинився (вкотре) у поліцейському відділку. Один із доблесних лондонських полісменів не натякнув забіяці спрямувати свою енергію в іншому напрямку – з тих пір рукавички, груша та ринг для Чізори стали звичними речами повсякденного життя, як зубна щітка, ліжко та інше. Схожа історія і в Майка Тайсона. На «Залізного» Чізора подібний не лише першими кроками у боксі, в чому зможете переконатись прочитавши пост до кінця.

До 2007 року, коли «Дель Хлопчик» (Del Boy) дебютував на професійному ринзі, британець встиг здобути чималі відзнаки на аматорському рівні: чотири золоті медалі на національних чемпіонатах та виграти у 2005 титул найсильнішого супертяжа країни за версією Аматорської боксерської асоціації Англії.

Зі своїми успіхами Дерек не міг бути непоміченим справжньою акулою британського боксу – Френком Уорреном, який за останніх 25 років є менеджером найкращих бійців із Туманного Альбіону. Сердед них: Джо Кальзаге (завершив кар’єру), Ріккі Хаттон (скоріш за все, завершив кар’єру) та Амір Хан (на початку 2010 втік від Уоррена до Оскара де ла Хойї).

Кидати відразу у пекло Чізору Френк не збирався, хоча має славу робити із молодняка чемпіонів – все той же Хан; Пол Робінсон, який побив Костю Дзю - наймолодший в історії чеміпон світу незалежно від вагової категорії. Як відомо, власник готелів у Португалії та ресторанів у Нью-Йорку – Уоррен зробить чергову спробу «зліпити» молодого чемпіона пізніше – 12 жовтня 2010 року, коли Дерек Чізора поставить підпис під контрактом на бій із Володимиром Кличком, маючи за спиною лише 14 боїв на профі-рингу.

Wladimir Klitschko v Dereck Chisora - Press Conference

Розпочалось усе із бою проти угорського джорнімена Іствана Кечкеса, який до зустрічі зі Чізорою мав у графі поразок цифру 20, а перемог лише дві. Закінчилось усе швидко – технічним нокаутом у другому раунді. Після цього бою угорець у ринг більше так і не виходив.

Frank with Nigel Benn back in 1988

1988 рік. Уоренну вдалось здобути чимало титулів із темнношкірим. Найджел Бенн - надуспішний проект промоутера Френка

Після перемоги у чотирираундових поєдинках над Тоні Бутом та Дарреном Морганом (обидва за очками) на Дерека чекало перше випробування – бій із Полом Батліним за право називатись офіційним претендентом на пояс чемпіона Великобританії. Він з ним впорався і знову, втретє поспіль, не зміг нокаутувати суперника (спишемо це на тривалість у 4 раунди). І все було б добре – і бій проти Денні Вільямса наступний, але під час перегляду відеоповтору поєдинку боксерські судді помітили, як Чізора вкусив Пола за вухо – і бою за звання чемпіона Великобританії не бачити. Нікого вам не нагадує – знову частинка з історії Тайсона.

Після інциденту у бою із Батліном, популярність Чізори різко зросла на Туманному Альбіоні і Уоррен уже не міг виставити проти Дерека «мішка». І був організований поєдинок проти «білої копії» Чізори – Сема Секстона – хлопець на той час теж не програв жодного поєдинку як і Чізора, одноліток і не зустрічався із серйозними суперниками. «Дель Хлопчик» пройшов Сема досить упевнено – перемога технічним нокаутом в останньому раунді, а їх було шість.

Після поєдинку із Секстоном Дерек провів чотири поєдинки із м'яко кажучи посередніми бійцями (усі вже мали чимало поразок і «списані») , серед яких були й такі як Лі Свобі. Цього й узагалі важко назвати супертяжем. Уродженець Лінкольна стрибав по ваговим категоріям і навіть встиг програти Марко Хуку. За ці чотири поєдинки достроково не завершився лише один – проти росіянина із дуже українським іменем Данила Перетятко, який недавно мав шанс вийти у ринг проти Повєткіна. Перетятко відбоксував усі відведені 8 раундів і програв по очкам.

І тут, травень 2009 року, Уоррен організовує матч-реванш із Батліном. Чізорі знову не вдається достроково закінчити бій, але цього разу не вкусити суперника за вухо. Після цього легкі поєдинки проти Зураба Ногіашвілі та Карла Бейкера і от звідси починається відрізок кар'єри Чізори, який можна умовно назвати «Шлях до Кличка».

Але перед цим пропоную переглянути відео, коли на дуелі поглядів Чізора знову захотів стати подібним на Тайсона. Майк колись вкусив за ногу Люїса, а Дерек поцілував Бейкераkiss

15-го травня цього року на стадіоні Upton Park, де грає «Вест Хем», Чізора виходить у ринг проти Денні Вільямса, з яким мав зустрітись ще два роки тому, якби не вкусив за вухо Батліну.

Насправді, бій за титул чемпіона Великобританії для Дерека був подарунком долі. Проти Вільямса мав вийти у ринг переможений Чізорою Секстон, але бій спочатку перенесли із лютого на травень через травму руки у Сема, а потім й узагалі Секстон відмовився від поєдинку на «Уемблі» через важку хворобу матері.

Перед боєм із Вільямсом над Чізорою знову витав привид «Залізного». 36-річний Денні був популярним в Британії завдяки одного подвигу – перемогою над Майком Тайсоном у 2004, щоправда уже в наступному поєдинку Вільямс був знищений Віталієм Кличком. Перед поєдинком на Upton Park Френк Уоррен у своєму блозі напише, що Денні варто б було ще тоді завершити кар’єру – після розгрому від українця.

Вже 37-річний Денні, який встиг отримати поразку і від Альберта Сосновського програв Чізорі швидко. Перший 12-раундовий бій у кар’єрі «Дель Хлопчика» закінчився у другій трихвилинці. Чізора підняв над головою перший титул на профі-рингу – пасок чемпіона Великобританії.

Маєш пояс – захищай його! 18-го вересня, тиждень після того як Кличко нокаутував Семюеля Пітера, на 200-ий День Незалежності Мексики зімбабвієць виходить на матч-реванш проти Секстона. Сем залуговував на цей бій, адже двічі зірвався бій проти Вільямса, до того ж єдина поразка у кар’єрі на рахунку Чізори.

Цифра 1 у графі поразок Секстона змінилась на 2 після 9 раунду – технічний нокаут від Чізори, який збагатився ще й на пояс чемпіона Брита́нської Співдру́жності націй (пояс «британського СНД»)laugh

Якщо чесно, то зовні Чізора мені дійсно нагадує чимось Тайсона. Не високий (1,87 м) , коренастий, маленький розмах рук (1,88 м). Усе це змушує Дерека добряче рухатиь у ринзі і використовувати чималий арсенал, бючись проти більших опонентів. Навіть захист Чізори - забрало, побудоване із двох високо піднятих рук, нагадує оборону молодого Тайсона, але не більше…вибуховість не та, різкість, вміння підлаштовуватись…і ще багато чого не те

https://www3.pictures.zimbio.com/gi/Wladimir+Klitschko+v+Dereck+Chisora+Press+jKeg94a3rwHl.jpg

Дуже сумнівно, що Дерек узагалі зможе добратись до Кличка через шквал джебів, але якщо Володя знову увійде у клінчі, то може розплатитися за це усіма поясами. Чізора дуже непогано діє у клінча, а виходячи із них не рідко завдає потужних ударів, які розпочинають переможні комбінацію.