Омбудсмен Дмитро Лубінець 1 березня прокоментував болісне питання ідентифікації тіл полеглих воїнів під час зустрічі з членами сімей загиблих. Він наголосив на важливості процесу пошуку рідних, адже герої мають бути належним чином поховані.

Дивіться також Дім, який окупували першим․ Історії кримчанок, життя яких назавжди змінилось 10 років тому

Ідентифікація захисників – пріоритет держави

Лубінець зазначив, що деякі тіла захисників ще не повернуто Україні, але процес репатріації активно ведеться. Він також висловив занепокоєння щодо тривалості ідентифікації та вже звертався до МОЗ з пропозиціями щодо оптимізації цього процесу.

Україна максимально зацікавлена в тому, аби повернути тіла загиблих наших воїнів. Рідні мають повне право віддати шану полеглим,
– наголосив омбудсмен.

Під час зустрічі з представниками влади члени сімей загиблих отримали інформацію про час, необхідний для ідентифікації тіл, системі оповіщення, а також про роботу бази ДНК.

Україна продовжує боротьбу не тільки на фронті, а й у повернення кожного героя до своєї сім'ї. Це питання національного значення та честі, яке об'єднує українське суспільство в прагненні вшанувати пам'ять кожного, хто віддав життя за свободу та незалежність країни.

Дивіться також Біля Авдіївки посилюється ритм боїв: у Третій штурмовій розповіли про опір новій тактиці ворога

Нещодавно президент України озвучив, скільки українських військових загинуло на великій війні проти Росії. За його словами, йдеться про 31 тисячу солдатів, які віддали своє життя за нашу державу після 24 лютого 2022 року.

Ця цифра не включає захисників, які були тяжко поранені або зникли безвісти, – а вони також є частиною загального числа втрат Сил оборони.

Водночас, як зрозуміло з офіційної риторики Генштабу, головне завдання для України зараз – зберігати життя якомога більшої кількості бійців. Саме тому, до речі, українське командування віддало наказ про відступ з Авдіївки 17 лютого 2024 року.