Її любили і ненавиділи, але вона намагалася зробити все, аби її рідна Індія стала процвітаючою державою.

Індіра Ганді (прем’єр-міністр Індії (1966-77, 1980-84 рр.): ″Перед нами - великі труднощі. Однак якщо ми всі разом об’єднаємося, незважаючи на різну релігію та мови, ми зможемо перемогти бідність та стати найрозвинутішою державою у світі.″

Після обрання прем’єр-міністром у 1966-му, Індіра Ганді спрямувала всі свої зусилля на розбудову економіки країни та встановлення партнерських відносин з СРСР та Китаєм. Головною проблемою була тотальна бідність населення, це пояснювалося кастовою структурою суспільства.

До бідності додалася і війна з Пакистаном за незалежність Бангладеш. З неї Індії вдалося вийти переможцем. Не бажаючи потрапляти у залежність до США, які пропонували гроші та харчі в обмін на лояльність, Ганді розвинула нову сільськогосподарську програму, яка сприяла вирішенню проблеми голоду серед населення.

Рішення було настільки вдалим, що незабаром Індія почала експортувати надлишки продуктів, і з часом стала провідним гравцем у цьому секторі.

1984 рік став переломним для Індії - сикхські сепаратисти оголосили про бажання відділитися та укріпилися в Золотому Храмі в Пенджабі. У відповідь Ганді провела проти сепаратистів військову операцію "Блакитна зірка", в результаті якої загинуло 500 мирних мешканців та десятки солдатів.

Реакція сепаратистів не змусила себе довго чекати - у жовтні 1984 року Індіру Ганді вбили її власні охоронці-сикхи. Індіра Ганді назавжди залишиться символом Індії, бажанням її народу до перемоги та успіху.