Електромагнітна катапульта для запуску винищувачів

Військово-морські сили США випробовують електромагнітну катапульту для запуску винищувачів з авіаносців. Інноваційна система під назвою EMALS (Electromagnetic Aircraft Launch System) має замінити парові механізми, які важать понад півтонни, займають надто багато місця на палубі та потребують перезарядки після кожного старту.

Електромагнітна катапульта компактніша, легша, забезпечує плавніший пуск і менше зношення корпусу літака. У ній використовується струм для генерування магнітних полів, які запускають спеціальний човник на злітній смузі.

Важлива особливість — це регулювання стартової швидкості залежно від маси літака. Система дозволяє запускати навіть легкі безпілотники. За допомогою EMALS військові вже здійснили 452 успішних запусків різних палубних винищувачів. Першим кораблем, який отримає електромагнітну катапульту, стане новітній авіаносець "Джеральд Р. Форд", довжиною 337 метрів. На його палубі одночасно можуть розміщатися до 75 літаків.

Дешевий біонічний протез руки

Японська компанія Exiii створила недорогий протез руки, який працює через смартфон. Штучну кінцівку надрукували на 3D-принтері, що дозволило досягти рекордно низької собівартості — всього 300 доларів. Це також дозволяє швидко виготовляти й заміняти зламані компоненти.

Як й інші біонічні протези, система під назвою Handiii використовує сигнали від м'язів користувача. Однак тут їх опрацьовує звичайний смартфон з додатком-компаньйоном, тоді як в інших рішеннях для цього використовується спеціальна дорога електроніка.

Наразі Handiii вже доступний комерційним організаціям для дослідницьких цілей. Коли протез з'явиться на ринку — поки невідомо, як і його ціна. Однак очевидно, що така біонічна рука коштуватиме відносно недорого.

LEGO-програвач

Корейський фанат LEGO виготовив зі свого улюбленого конструктора повністю функціональний програвач вінілових платівок. Свій винахід ентузіаст назвав The Planet. Для його створення використано 2405 деталей.

Джерело живлення, електромоторчик і світлодіод — теж з різних наборів LEGO. Єдиний елемент не з данського конструктора — це голка для програвання платівок. The Planet підтримує частоту 33 1/3 та 45 обертів на хвилину.