Головне, наголошують експерти, не запровадження пільг чи примарне зменшення податкового навантаження, а стабільність та прозорі правила оподаткування.
“В цілому, повірте моєму багаторічному досвіду співпраці з інвесторами і нерезидентами, коли вони будуть бачити, що ці правила надовго, і зрозумілі, і ніхто не дає до них роз'яснювань або коментарів особистого напрямку, вони будуть працювати”, - каже президент Українського комітету МТП Володимир Щелкунов.
Проте деякі положення кодексу збільшують навантаження на підприємства, що може викликати погіршення інвестиційного клімату в Україні, кажуть експерти.
“Певні положення Податкового кодексу погіршують інвестиційну привабливість підприємств. І той факт, скажімо, що реєстрація юридичних осіб на загальній системі оподаткування задля того, щоб бути платником податку на додану вартість і мати потім відшкодування, треба попрацювати 12 місяців. Зрозуміло, що ніякий інвестор не буде чекати 12 місяців”, - каже перший віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Сергій Прохоров.
Нагадаємо, з 1 квітня набирають чинності положення третього розділу Податкового кодексу, які змінюють правила обрахування податку на прибуток підприємств.