Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Юрій Федоров. За його словами, Росія щедро оплачує послуги іранського військово-промислового комплексу.
Дивіться також Має розвалитися увесь Іран: чи можна зупинити виробництво дронів "Shahed"
Іран хоче російські літаки та технічну допомогу
Федоров назвав три основні причини, які спонукають Іран допомагати Росії. Найперше, це ймовірний контракт на постачання Тегерану російських винищувачів Су-35. Друге – надання технічної допомоги для іранської ракетної програми.
"Ну і найважливіше – Іран отримує серйозні суми готівки за постачання зброї, що, в умовах санкцій, є дуже важливим для підтримання їхньої економіки. Окремі аналітики не виключають, що Росія може надавати допомогу ядерній програмі Тегерану", – зазначив військовий експерт.
Юрій Федоров про співпрацю Росії та Ірану у військовій сфері: дивитись відео
Що Росія купує в Ірану
Іран надає Росії снаряди та інші боєприпаси, а також дрони-камікадзе Shahed-131/136. Федоров проаналізував один з контрактів, які оприлюднили західні ЗМІ.
У ньому йдеться про передачу 70 тисяч боєприпасів на суму 1 мільйон доларів. За словами військового експерта, цього обсягу російській армії вистачає на 3 – 4 дні інтенсивних бойових дій.
"Найгірше, що Іран постачає не лише снаряди та дрони-камікадзе, а й артилерійські та танкові стволи. Стволи російського виробництва дуже швидко зношуються при такій інтенсивності бойових дій. Один ствол – це орієнтовно 6-7 тисяч пострілів. Тому, дуже важко компенсувати втрату стволів", – зазначив він.
Як довго триватиме така співпраця
Федоров висловив припущення, що невдовзі Ірану буде невигідно співпрацювати з Росією. На Близькому Сході зростає напруженість і Іран може зіштовхнутись з дуже різкою реакцією США та Ізраїлю.
Окрім цього – в ЗМІ з’являються повідомлення, що США активно контактують з представниками Ірану, де схиляють до скорочення підтримки російської агресії,
– додав військовий експерт.
Що відомо про допомогу Ірану Росії
- Видання Sky News отримало докази, що Тегеран постачає Москві артилерійські та танкові снаряди, а також зброю. Вони опублікували один з договорів між країнами, який датований 14 вересням 2022 року.
- Лише протягом травня іранський військово-транспортний літак Іл-76ТД Pouya Air (EP-PUS) кілька разів сідав у московському аеропорті "Внуково". Найімовірніше, на борту був вантаж військового призначення.
- Також для експорту зброї активно використовується Каспійське море. Зокрема на початку 2023 року Іран передав морським шляхом 300 тисяч снарядів.