Таку думку сайту "24" висловив голова Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи звіт міжнародної слідчої групи про обставини загибелі рейсу МН-17, що був збитий 17 липня 2014 року біля Донецька.

Росія не перебуває під юрисдикцією Міжнародного кримінального суду. Створити міжнародний суд під егідою ООН навряд чи вдасться. Це рішення, звичайно, заблокує Росія. Треба шукати інший нестандартний варіант. Дискусія з цього приводу йде з минулого року. Один з варіантів – організація судового провадження в рамках судової системи однієї з країн, чиї жителі загинули в катастрофі. Тобто, Малайзії, Нідерландів, Австралії. Це питання домовленості,
– вважає Володимир Фесенко.

В той же час, на переконання політолога, є перспектива виходу на судову фазу, але це станеться не відразу. У числі причетних, нагадав він, називають близько ста чоловік. Навіть якщо імена будуть внесені на судовий розгляд, це буде серйозний крок вперед.

Машина працює. Сподіваюся, що буде зроблено наступний крок. і восторжествує вища справедливість. Як мінімум, важливо назвати винних і підозрюваних. Чи вдасться їх покарати, це буде залежати від згоди Росії видати цих людей. Тут є сумніви. Але важливо, щоб був вирок у цій справі,
– підкреслив Володимир Фесенко.

Нагадаємо, 28 вересня Міжнародна слідча група оприлюднила звіт щодо розслідування причин катастрофи малайзійського Boeing 777, який розбився 17 липня 2014 року у зоні бойових дій на сході України. В авіакатастрофі загинули 298 осіб.

Слідчі прийшли до висновку, що Boeing 777 був збитий ракетою, випущеною з зенітно-ракетного комплексу "Бук", який був доставлений з Росії. Після запуску ракети установка повернулася на територію РФ. При цьому в слідчій групі не можуть поки сказати, в якому суді може розглядатися справа збитого авіалайнера.

Більш детально про звіт МСГ читайте в матеріалі: Звіт по збитому Boeing: "зрада" чи перемога України?