Хід Антитерористичної операції в Луганську екс-голова Служби зовнішньої розвідки України оцінює успішно. Але існують великі проблеми щодо скупчення бойовиків у великих містах, а саме в Донецьку та Луганську, що значно ускладнює звільнення міст від терористів.
Бойовики сконструювали великі сили нових систем "Град", "Ураган", бронетехніки, а це передбачає, що буде великий опір, прикриваючись людьми та об'єктами інфраструктури, які мають можливість для техногенних аварій,
— каже Микола Маломуж.
Він вважає, що зараз АТО дійшла до останньої та найважчої фази.
За словами Маломужа, Росія давно планувала надати Україні гуманітарну допомогу.
Ми отримали 12-13 днів тому інформацію про підготовку такого вантажу, але він формувався із збройними частинами: з БТРами, танками та військовим важким озброєнням, і передбачалось, що цей вантаж заїде на територію так званих "ДНР" та "ЛНР" начебто для допомоги, включаючи Луганськ. Відповідно, вся бойова техніка та озброєні люди будуть направлені на підтримку та діяльність цих республік,
— каже екс-голова Служби зовнішньої розвідки України.
Як каже Микола Маломуж, Путін і керівництво держави під егідою Червоного Хреста направили "гуманітарний конвой", який мав їхати не через Харківську область, а на територію, підконтрольовану бойовикам.
Він додав, що через українського представника в ООН Юрія Сергеєва було передано інформацію щодо підготовки Росією "гуманітарного конвою" і це питання було терміново розглянуте на засіданні Ради Безпеки ООН.
Чуркін демонстрував, що це гуманітарний вантаж, і була чітко висловлена позиція, що ООН повинна підтримати,
— каже Маломуж.
"Друга позиція була висловлена Європейському Союзу, ОБСЄ і Червоному Хресту, на який посилалась Російська Федерація. Ними була поставлена вимога на міжнародному рівні, в першу чергу Радою Безпеки, ЄС, ОБСЄ, та Червоним Хрестом відносно того, що гуманітарний вантаж не може супроводжуватись збройними частинами, тим більше важкою технікою.