У Палаці революції президента Обаму зустрічали із помпою. В оточенні буйної зелені та під марш військового оркестру він вітався із кубинським колегою. Більше півстоліття тому з легкої руки Фіделя Кастро відносини між Кубою та Сполученими Штатами охололи на довгі десятиліття. Відновлювати мости випала доля його брату – Раулю.

До Гавани Барак Обама летів із кількома цілями, головна з них – налагодити комерційні зв'зки між країнами. І в цьому питанні певних успіхів таки вдалося досягти. Вже цього року на острів свободи полетять перші прямі літаки зі Сполучених Штатів, а компанія Google візьметься поширювати інтернет у країні. Таким поступом Кастро наче залишився задоволеним, але натякнув, що прогрес міг би бути і більшим.

Тим не менше візит Барака Обами на острів свободи – справді історичний. Майже 90 років нога жодного американського президента не ступала на кубинську землю. Навіть півтора роки тому прогулянка центром Гавани для Обами могла видаватися фантастикою.

Втім, не залишилась поза пильним оком ЗМІ і деяка прохолода, яка супроводжувала кубинський візит. Так, у день прибуття Барака Обами, перші шпальти місцевих газет оминули його увагою. Не приїхав зустрічати високого гостя в аеропорт і Рауль Кастро – відправив міністра закордонних справ. Хоча ще місяць тому особисто вітав тут Папу Франциска та Патріарха Кирила.

Та схоже, під кінець своєї каденції американський президент таки вирішив зробити безповоротний крок на зустріч Кубі, хоча миттєвого результату не чекає. Головною перепоною для Вашингтона все ще залишаються розбіжності у поглядах на права і свободи людини.

Зазначимо, також через 52 роки після відсутності будь-яких відносин, між Кубою і США пробно запустять поштовий сервіс із прямим сполученням.