Про це Президент України Володимир Зеленський заявив у своєму відеозверненні до учасників Четвертого українсько-німецького бізнес-форуму.

Читайте також Завершення "Північного потоку-2" в обмін на допомогу Україні: Німеччина звернулася до США

Зеленський про напрямки співпраці України та Німеччини

За словами глави держави, Україна прагне синхронізувати та інтегрувати свою економіку до господарської системи Євросоюзу.

На цьому шляху особливе значення має співпраця України з Німеччиною – двигуном європейської інтеграції,
зазначив Зеленський.

За його словами, Україна особливо зацікавлена у співпраці з Німеччиною у сферах:

  • діджиталізації та IT;
  • енергетики та енергоефективності;
  • інфраструктури та логістики;
  • в аграрній та авіакосмічній галузях.

"Залучення іноземних інвестицій – наш пріоритет. З метою створення сприятливого інвестиційного середовища в Україні здійснюються глибокі структурні реформи", – додав український лідер.

Президент вірить в активну співпрацю, попри пандемію коронавірусу.

Також Зеленський подякував канцлерці Німеччини Ангелі Меркель та уряду за підтримку України в умовах російської агресії, підтримку реформ, розвитку малого та середнього бізнесу, модернізації енергетичного сектору.

Зверніть увагу Шмигаль зустрівся з Арміном Лашетом – наступником Меркель на чолі ХДС

Шмигаль про результати партнерства між країнами

Денис Шмигаль звернув увагу на те, що за підсумками 2020 року Німеччина посіла перше місце серед торговельних партнерів України у Європі.

Прем'єр-міністр нагадав, що у серпні 2020 року за підтримки Німеччини в Україні започатковано Енергетичне партнерство, яке відкриває нові можливості взаємовигідної співпраці у сфері енергоефективності, відновлюваної енергетики, виробництва водню.

Шмигаль також бачить значний потенціал для поглиблення взаємодії з Німеччиною в авіа- та космічній сфері, промисловості та логістиці, агросекторі, ІТ-партнерстві.