Відповідне рішення з’явилося на сайті уряду.

Зазначається, що тепер Україна зможе брати участь у капіталізації неплатоспроможних банків без "розмивання" частки власників.

У Порядку, затвердженому зазначеною постановою: у підпункті 1 пункту 6 слова і цифру "і уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб забезпечено зменшення розміру статутного капіталу неплатоспроможного банку до 1 гривні" виключити та в абзаці другому пункту 8 слова "щодо додаткового розміщення акцій неплатоспроможного банку" виключити,
– йдеться у документі.

Зауважимо, що всі інші критерії участі держави в капіталізації банків залишилися без змін.

Зокрема, держава може входити в капітал банків в особі уряду у разі капіталізації державних банків і в особі Мінфіну в разі капіталізації неплатоспроможного банку, якщо держава виводить його з ринку, у разі капіталізації банку, 75% акцій якого належать державі, а також у разі капіталізації банку з недостатнім рівнем капіталу.

Крім того, процес капіталізації здійснюється за пропозицією Нацбанку на підставі рішення уряду.

Також Україна може брати участь у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, якщо частка активів банку становить 2% від загальних активів усіх банків країни або 2% від загального розміру внесків фізичних і юридичних осіб.

Читайте також: Куди вкласти гроші у 2017 році: ТОП-10 банків

Нагадаємо, увечері 18 грудня Кабмін на спеціальному засіданні ухвалив рішення щодо передачі "Приватбанку" у стовідсоткову власність держави.