Подібна практика централізації закупівель поширена у великих корпораціях, написав міністр Кабміну Дмитро Дубілет у фейсбуці.
Зверніть увагу: Рада цього тижня може призначити 5 нових міністрів, – ЗМІ
Що зміниться після реформи:
- Процес закупівель стане ефективнішим. Їх робитиме менша кількість людей, але вони будуть професійнішими.
- Впроваджується періодичне тестування на поліграфі людей, які ухвалюють рішення щодо закупівель. Дубілет підкреслив, що з його досвіду у бізнесі, поліграф – це дуже дієвий інструмент проти відкатів.
- Державні органи будуть виступати "єдиним фронтом" у перемовинах з підрядниками. Відповідно, державний бюджет буде більше економити на великих закупівлях.
Також уряд планує перевести до 2020 року майже всі закупівлі через єдиний центр, а також долучити до проєкту не лише міністерства, але й інші органи виконавчої влади.
Важливо! У випадку держави централізація закупівель має призвести до того, що вони відбуватимуться якісніше, а у бюджеті буде більше заощаджень. Як бонус – має знизитись корупція, адже посилиться контроль.
Зараз в Україні державні закупівлі здійснюються через електронну систему закупівель ProZorro. Її запровадили у 2016 році, аби інформація про держзакупівлі була у відкритому доступі. Це мало на меті суттєво знизити корупцію в Україні.