У статті "Які скелети живуть в шафах екоактивістів з Дніпра" детально описана діяльність фірми" АЛЬТЕРНРА ЕКО", яка господарює на комунальному сміттєвому полігоні міста. Зареєстрована в кіпрському офшорі компанія регулярно отримувала кошти від КП "Еко Дніпро", і вони, можливо, виплачені "за підозрілі роботи і послуги". Про це йдеться у кримінальному провадженні, де йдеться про майже 40 мільйонів гривень.

Читайте також: Активісти в Україні "хайпують" на важливих темах: маніпулюють про відкриття ринку землі та про екологію

Професор кафедри екології Придніпровської академії будівництва та архітектури Григорій Шматков, якого залучили як експерта, побував на полігоні разом зі слідчим. Він повідомив, що не побачив там ніяких природоохоронних заходів: немає вентиляційних колодязів, дренажних каналів, нормального покриття, Немає організації прийому промислових відходів і станції для переробки побутових відходів, що передбачено проектом, не дезінфікуються виїжджаючі машини. Бочки, де повинен зберігатися розчин, забиті сміттям…

Багато порушень! – каже Шматков. – Ймовірно, тому і порушено кримінальну справу. Проект хороший, але на ділі він не виконаний. Як я зрозумів, все вирішувалося ще до того, як з'явився проект.

У березні 2019 року Державна екологічна інспекція в Дніпропетровській області провела позапланову перевірку полігону і встановила системні порушення в роботі об'єкта. По хорошому, його діяльність треба заборонити.

Але в Дніпрі вирішили "розширити і поглибити" – на полігоні поблизу Діївки будується 4-й пусковий комплекс за 73 мільйони гривень. А близько року тому на будівництво нового полігону підкинули ще 140 мільйонів гривень.

Автор статті ставить риторичне запитання: А що залишається жителям Діївки? Писати листи і звернення, постити страшні фото зі звалища і розміщувати в соцмережах відео зі стовпами різнобарвного диму.