Так, канадська нафтогазова компанія Serinus Energy продала приватній компанії, чия назва не афішується, за 30 мільйонів доларів свій мажоритарний пакет акцій (70%) в українській газовидобувній компанії KUB-Gas Holdings Limited. KUB-Gas яке розробляє Ольгівське, Макіївське, Північно-Макіївське, Вергунське та Крутогорівське газові родовища.
Виконавчний директор компанії Тім Еліотт заявив, що через політику уряду України та геополітичні події в регіоні видобуток газу в Україні став дуже дорогим. В минулому році роялті на видобуток газу зросли з 28% до 55%.
В жовтні 2015 року Рада ухвалила законопроект про зменшення номінальних роялті до 29%. Але коли буде друге читання законопроекту і коли його підпише президент – невідомо. Тому в інтересах інвесторів компанія використає прибуток від продажу акцій в Україні для розвитку аналогічного бізнесу у Тунісі та Румунії.
Примітно, що постійно говорячи про вкрай необхідну енергетичну незалежність держави, український уряд фактично гальмує розвиток галузі газовидобування. За оцінками експертів, роботи по розширенню власної ресурсної бази за рахунок освоєння нових родовищ коштуватимуть країні в чотири рази менше, ніж витрати на купівлю і транспортування газу з віддалених від України регіонів.
В Україні Державним балансом враховано 290 родовищ природного газу. Більшість родовищ — комплексні. З них 79 — газові, 98 — газоконденсатні, 53 — нафтоконденсатні, газонафтові та нафтогазові — 11. Причому основний приріст запасів газу (85-90%), нафти і газового конденсату (60-65%) забезпечує Дніпровсько-Донецька западина, велика частина якої знаходиться на території регіону, де наразі ідуть бойові дії. Початкові сумарні ресурси природного газу складають 6700 млрд м3. Цих запасів нашій державі вистачило б не на один рік...
Читайте также: АЗС депутата-регіонала працюватимуть в "ЛНР"