Представники Одінги вважають, що перерахунок голосів потрібно почати наново. Хоча вони уточнюють, що цю вимогу не слід сприймати як заклик до бойкоту виборів.

Адже у 2007-2008 роках Одінга вже брав участь у виборах і заявив, що результати сфальсифікували прихильники тодішнього кандидата, а теперішнього президента Кенії, Мваї Кібакі. Тоді більше тисячі людей було вбито внаслідок протестів проти фальсифікацій.

Підставою для звинувачень у фальсифікаціях стало кількаразове призупинення процесу підрахунку голосів через поломку електронної системи, яка займається підрахунком.

Суперником Одінги є віце-президент Кенії Угуру Кен'ятта. Останній через місяць має постати перед Міжнародним кримінальним судом: Кен'ятту звинувачують у організації нападів на прихильників Одінги.

Наразі Кен'ятта випереджає свого конкурента: 53% голосів за нього проти 42% за Одінгу.

Президентом Кенії стане той, хто отримає більше 50% голосів. Крім того, цей кандидат повинен мати підтримку 25% громадян принаймні у половині провінцій Кенії. Остання вимога введена для того, щоб президентом не став кандидат, чию перемогу забезпечила підтримка населення конкретного регіону.

Тож, якщо чіткого переможця в першому турі не буде, Кенію у квітні очікує наступний раунд виборів.