"Турбйорн Яґланд вказав на низку системних проблем, які не можуть не хвилювати Раду Європи з точки зору не виконання Україною взятих на неї зобов’язань при вступі до Ради Європи. Зокрема, йшлося про те, що, на превеликий жаль, пан Яґланд сказав, що судова система не є незалежною в Україні. І, безперечно, ми сподівалися, що Кримінально-процесуальний кодекс певною мірою щось додасть, адже 80% пропозицій Ради Європи начебто було враховано, але я можу сказати, що ілюзій, звичайно, ніхто не має в Раді Європи стосовно КПК", – відзначає Карпачова.
За її словами, у Раді Європи вважають, що "є проблема така системна, це те, що не відбувся розподіл влади, що виконавча влада має надзвичайно суттєвий вплив на роботу судової гілки влади, тому вона не є незалежною".
Окрім того, вона відзначає, що з генсекретарем обговорювала детально питання ситуації зі свободою слова в Україні, а також справу Гонгадзе й те, як вона сьогодні виглядає.
"Він сказав, що, безперечно, Рада Європи буде продовжувати слідкувати і не буде знімати Україну з моніторингу".
Карпачова також вітає позицію ПАРЄ стосовно визначення терміну політв’язень.
"Це є надзвичайно важливим і принаймні по трьох позиціях пані Тимошенко може бути визнана політв’язнем з точки зору визначення, яке дала Рада Європи, на мою думку", – каже екс-омбудсмен.
Нагадаємо, вчора, 12 жовтня, виповнився рівно рік, як Юлія Тимошенко перебуває за гратами. 11 жовтня 2011 року, українського екс-прем’єра Юлію Тимошенко, згідно з вироком Печерського суду Києва, засудили до 7 років позбавлення волі.