Громадян України утримували більше ніж 1 добу. Подробиці того, що відбувалося в Мінську, розповів журналіст Костянтин Реуцький в ефірі 24 каналу.

До теми Затримані у Білорусі журналісти повернулися в Україну: перші деталі

Він зазначив, що його стан є нормальним. Волонтер почуває себе набагато краще, ніж білоруські активісти, яких затримали разом з українськими волонтерами. Через журналістський статус, інформаційний розголос та реакцію МЗС України Костянтина Реуцького та Євгена Васильєва сильно не били, у порівнянні з білорусами.

Особливо жорстоко били і катували тих, хто чинив опір. Кожна група ОМОНу, яка поверталася, вважала за честь, так би мовити, повторно побити активістів. З нами провели ніч понад 50 людей, серед яких 5 жінок, що також піддавалися катуванням,
– повідомив Реуцький.

За словами журналіста, затриманих змушували стояти в дуже незручній позі: ноги ширше від плечей – руки підняті вгору. За намагання змінити цю позу людей били.


Євген Васильєв і Костянтин Реуцький / vostok-sos.org

Що відомо про затримання українських журналістів

  • Костянтин Реуцький та Євген Васильєв перебували на акції протесту в Мінську, вони висвітлювали події, які відбувалися в Білорусі.
  • Волонтерів затримали під час того, як вони знімали жорстокі побиття учасників протесту силовиками.
  • Проти Реуцького та Васильєва відкрили кримінальні справи за статтею "масові заворушення" (передбачає від 3 до 8 років позбавлення волі).
  • Президент Володимир Зеленський та МЗС України звернулися до влади Білорусі з вимогою відпустити затриманих.
  • За словами президента України, журналісти перебували у Мінську з метою отримання правдивої інформації і законів не порушували.
  • Учасники мирної акції під посольством Білорусі в Києві вимагали звільнити затриманих українців.
  • Реуцького, Васильєва та ще трьох українців випустили із СІЗО 14 серпня.