Мовиться про проєкт закону №2695. Він передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за окремі порушення безпеки дорожнього руху. Цей документ Рада отримала ще 27 грудня 2019 року.
До речі Нетверезий неповнолітній спровокував смертельну ДТП у Броварах: загинув чоловік – фото, відео
Підсумки голосування
- "За" свої голоси віддали 325 парламентарів.
- Проти були лише 3 нардепи.
- Водночас утрималися 19 і не голосували 26 осіб.
- Загалом участь у голосуванні взяли 373 народних обранці.
Деталі розгляду законопроєкту
Перед голосування депутат від ОПЗЖ Григорій Мамка уніс кілька десятків правок. Але усіх їх відхилив комітет і не підтримали депутати. Щоправда, одну правку Олександра Куницького від "Слуги народу" все ж врахували.
Також підтримали правку Павла Фролова від "Слуги народу". У ній мовиться про скасування вимоги комплексного захисту інформації (фото та відеоматеріалів), яку використовують інспектори з паркування. Раніше цю правку відхилив комітет, але там не наполягали, щоб таке рішення ухвалив і парламент.
Підтримали правку й про те, що потрібно зменшити штрафи за перебільшення швидкості у 50 кілометрів за годину з 3400 до 1700 гривень. Своєю чергою, комітет відхилив усі правки Штепи, однак їх підтримали парламентарі.
Загалом обговорення тривало понад годину.
Чи збільшили поноваження поліції
- Верховна рада не стала дозволяти безпідставні зупинки водіїв. У першому читанні документу пропонували, що патрульних поліцейських наділять повноваженнями щодо зупинки транспортних засобів з 22 години до 8 години ранку, у вихідні, святкові та післясвяткові дні. А причиної такої зупинки мало бути проведення профілактичних заходів щодо виявлення водіїв у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.
- Крім того, підтримали правки Сергія Штепи від "Слуги народу" про те, щоб прибрати право інспектора вимагати виходу водія з транспортного засобу під час зупинки. На його думку, це може лише "призвести до маніпуляцій" і "ніяк не розв'язує проблему алкогольного сп'яніння".
- Але за поліцейськими законодавчо все ж закріпили можливість використання технічних відеозасобів. Також правоохоронців зобов’язали долучати такі матеріали до протоколу про адміністративне правопорушення.
Зверніть увагу Чи шкідливе вживання безалкогольного пива
Що загрожує водіям, які перебували у стані алкогольного сп’яніння
- Штраф у 17 тисяч гривень (зараз – 10,2 тисячі) з позбавленням водійських прав на рік.
- За повторне порушення протягом року – 34 тисячі гривень штрафу з позбавленням прав на 3 роки.
- Якщо водій порушить втретє – штраф у 51 тисячу гривень, позбавлення прав на 10 років і конфіскацію транспортного засобу.
Крім того, водієві може загрожувати адміністративний арешт:
- за повторне порушення – до 10 діб із позбавленням водійських прав на 3 роки, плюс оплатне вилучення авто чи без такого;
- за порушення втретє – до 15 діб з позбавленням водійських прав на 10 років, плюс конфіскація авто.
Яке позбавлення волі передбачено у разі жертв чи потерпілих
- Якщо потерпілий отримав травми середньої тяжкості – до 3 років із позбавленням водійських прав на строк від 3 до 5 років.
- Якщо потерпілий отримав важкі травми – 3 – 8 років із позбавлення водійських прав на 5 – 8 років.
- Якщо потерпілий загинув – 5 – 10 років із позбавленням прав на термін від 5 до 10 років.
- Якщо жертв кілька – 7 – 12 років із позбавлення прав на термін від 7 до 10 років.