"Тур доброти у Нові Санжари" – так харків'яни назвали свою недільну подорож на Полтавщину. Пані Наталя з 2014 року допомагає армії та переселенцям. Звикла готувати гостинці та передавати пакунки на передову. До медичного центру з евакуйованими вирішила також їхати сама.
Важливо! МОЗ заборонив волонтерам передавати продукти у "Нові Санжари": причина
"Мені захотілося поїхати в Санжари. Знаєте, як називається: "Подихати, послухати, що там", – розповіла учасниця автопробігу до Нових Санжарів Наталя Яковська.
Частина пакунків для евакуйованих
Зібрав колону до Нових Санжарів Андрій Шейнін. Повторювати такі пробіги в наступні два тижні обсервації закликав волонтерів всієї країни. Кілька годин дороги не мають стати перепоною для доброї справи.
"Дуже великий хайп був в інтернеті, в Фейсбуці про те, що погані санжарівці, погані люди, котрі прилетіли в Україну. Погані всі! Але це ж не так. Тому ми вирішили показати, що є люди, які не бояться вірусу. Не бояться не хворих", – пояснив ініціатор автопробігу до Нових Санжарів Андрій Шейнін.
Андрій Шейнін
Серед двох десятків подорожувальників й Ірина. Завантажила машину халвою та цукерками, аби хоч трохи підсолодити вимушений карантин дорослих і дітей. Харків'янка називає 20 лютого не інакше ніж провокацією, щоб очорнити українців.
Цікаво: Як евакуйованим з Китаю людям передають їжу: відео з санаторію "Нові Санжари"
Гостинці до медцентру Нові Санжари звозять від ранку п'ятниці 21 лютого. До них вже надвечір неділі 23 лютого додалися і харківські подарунки. До всього автодесант харків'ян пообіцяв розфарбувати новосанжарський міст у жовто-блакитні кольори, щоб із символу протистояння став знаком підтримки та української гостинності.
Хто та чому перебуває в обсервації?У четвер, 20 лютого, Україна евакуювала своїх громадян з місця розповсюдження коронавірусу – китайського міста Уханя. Загалом вдалося евакуювати 45 українців та 27 іноземців.
Їх розмістили у медичному центрі селища Нові Санжари і там вони проведуть 14 днів, перебуваючи в умовах обсервації – повному обстеженні, щоб переконатися, що ніхто з них не занедужав. Наразі всі є здоровими та почуваються добре.
Разом з ними на карантині залишилися члени екіпажу літака, який евакуйовував людей з Уханя, а також медики, що за ними доглядають.