Труханову вручили підозру
Національне антикорупційне бюро заочно висунуло підозру міському меру Одеси Геннадію Труханову та його заступникам. Йдеться про справу щодо купівлі Одеського заводу тяжкого кранобудування за 185 мільйонів доларів.
Окрім Труханова, НАБУ планували вручити підозри його заступникові Павлу Вугельману, директору департаменту комунальної власності Олексію Спектору, голові комісії міськради з питань комунальної власності Василю Шкрябаю та ще одному чиновнику одеської міськради.
Читайте також: Зв'язки з мафією та допомога Порошенка: що відомо про одіозного Труханова
Проте, усі підозрювані зараз перебувають за межами України, тому НАБУ вирішило оголосити їм підозри заочно. Що цікаво, міський голова Одеси Геннадій Труханов вже понад місяць не з'являється на роботі.
Згодом, співробітники НАБУ розповіли, що під час проведення слідчих дій у цьому кримінальному провадженні було затримано трьох осіб. Йдеться про затримання однієї посадової особи, мерії Одеси та двох фізичних осіб-керівників компанії, ще одній особі – оцінщику – повідомлено про підозру у вчиненні злочину за статтею про зловживання владою чи службовим становищем.
Плани Саакашвілі після видворення у Польщу
12 лютого у Києві в ресторані "Сулугуні" Саакашвілі затримали співробітники Держприкордонслужби. Його видворили у Польщу – країну, звідки він нелегально прибув в Україну. Літаком доставили Саакашвілі у Варшаву.
У Варшаві Міхеїл Саакашвілі провів першу прес-конференцію після депортації.
Читайте також: Видворення Саакашвілі: на ситуацію відреагували у США
Саакашвілі почав з того, що наголосив на тому, що він вважає незаконним його видворення з країни, адже остаточного рішення суду ще не було.
Лідер "Руху нових сил" розповів, що не має наміру просити в Польщі політичного притулку.
У мене була розмова з керівництвом Міністерства внутрішніх справ Польщі. Вони мені дзвонили, коли я прибув в аеропорт. Перше питання, яке вони мені задали, – чи буду я просити політичний притулок в Польщі... Я відповів, що ні, не буду просити ніякого політичного порятунку,
– наголосив він.
За словами політика, він не припинить навіть з-за кордону організовувати масові протести в Україні. Саакашвілі також має намір співпрацювати з європейськими та американськими політиками. Проте для початку екс-президент Грузії планує зустрітись із сім’єю – його дружина із сином проживають у Нідерландах.
Пройдіть тест: Побудь у "шкурі" Саакашвілі: тест на виживання в українській політиці
Окрім того Саакашвілі зазначив, що має намір знайти законний спосіб повернутися в Україну має намір відновлювати своє українське громадянство.
"Не треба було позбавляти мене громадянства. Це було проти всіх юридичних норм. Я був, є і залишаюся українським політиком, так само, як я є грузином, але я відновлюватиму своє українське громадянство", – наголосив він.
Смерть росіян у Сирії
9 лютого у Сирії ліквідували близько 200 найманців російської приватної військової компанії "Вагнер".
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі знають лише про військовослужбовців, що перебувають у Сирії, а не про усіх росіян поза межами Росії.
Читайте також: "Як свиней, відправили на забій": дружина загиблого в Сирії найманця "Вагнера"
Серед загиблих найманців ПВК "Вагнера" був колишній бойовик "ДНР" – чоловік на ім'я Володимир із позивним "Апостол", член заснованої у Харкові проросійської організації "Русь триєдина", яку зараз перенесли до Росії.
Згодом, американський телеканал CNN опублікував відеозапис, на якому знято авіаудар по сирійських підрозділах і, можливо, по загонах приватної військової кампанії "Вагнер", які розташовані під Дейр-ез-Зором.
Дивіться відео авіаудару по сирійських військах Асада та найманцях "Вагнера"
Що таке ПВК "Вагнер"? Це російська нелегальна приватна військова структура. Її військові брали участь у бойових діях на Донбасі і в Сирії на боці Росії. При цьому бійці компанії неодноразово отримували державні нагороди.
Нові авіанапрямки з Харкова
Із квітня цього року Харківський аеропорт буде здійснювати польоти до Дортмунду, Катовіце, Мілану та Тбілісі. А з червня – до Барселони, Ларнака, Ріміні, Бургаса, Тівата.
"Минулого року кількість рейсів та пасажирообіг збільшився на 35%. Цього року значно збільшимо й кількість напрямків. Безумовно, всі існуючі рейси до Києва, Польщі, Ізраїлю, Білорусі, Туреччини та Єгипту повністю зберігаються", – розповіла голова Харківської ОДА Юлія Світлична.