У нас було доручення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка створити комісії, до складу якої входили представники Державної служби міграції, МВС, Пенсійного фонду, управлінь соцзахисту, Центру зайнятості, ми виїжджали за вказаними адресами, але нажаль, сусіди та господар житла підписували акт про те, що тут такий не мешкає. Таким чином по області ми виявили близько ста чоловік. Після складення таких актів ми припинили соціальні виплати,
— повідомила заступник директора департаменту праці і соціального захисту населення Харківської ОДА Тетяна Єрміліна.
За словами виконувача обов’язків заступника голови Харківської ОДА Вадима Глушка, часто соціальні працівники, які займаються обліком внутрішньо переміщених осіб, не в змозі проконтролювати живе ця людина на території Харківської області чи ні.
Перевірити чи достовірні дані про адресу ми можемо вже потім, постфактум. Але прийде час, коли нашому соціальному робітнику правоохоронці поставлять питання: "От ви видали цю довідку,а людина тут не проживала". Ми чудово розуміємо, що ті кошти, які виділяються з держбюджету, потім перевірятимуть на цільове використання,
— зауважив Вадим Глушко.
За його словами, керівництво області звернулося до МВС з пропозицією спочатку ставили на облік Міграційної служби людей, які виїжджають з зони бойових дій, а вже потім оформлювати їх в управліннях соціального захисту.
Читайте також: У Харкові арештували організатора сепаратистських акцій
Загалом в Харківській області за соціальними виплатами звернулися понад 6 тисяч громадян, більше 68 тисяч переселенців отримують пенсію на Харківщині.
За офіційними даними, в області проживає 120 тисяч тимчасових переселенців, за неофіційними – 250. В самому Харкові – понад 32 тисячі переселенців.
До слова, 20 грудня десятки автобусів привезли дітей з усіх районів Донецька на площу Леніна, де відбувається “ярмарок” і концерт.