Військові оркестри сьогодні грають на летовищах різних міст України. День пам'яті захисників Донецького аеропорту в Україні, хоч і не офіційно, відзначають 16 січня.

Важливо! Вони вистояли — не витримав бетон: в Україні вшановують пам'ять "кіборгів"

Київ

У столиці грає Національний президентський оркестр та хор Збройних сил України. Виконали декілька композицій, зокрема, "Дзвони війни" та "Танок лицарів". Музика була зіграна на дзвонах, які виготовили з гільз від артилерійських снарядів 152-калібру. Сами з таких проросійські бойовики обстрілювали "кіборгів". Крім того, зараз ворог на сході застосовує ту ж зброю в околицях Оріхового, що на Луганщині.

Дивіться відео вшанування пам'яті "кіборгів":

В "Борисполі" оркестром вшанували пам'ять "кіборгів": дивіться фото 24 каналу (Єлизавета Герасимюк)

Під будівлею Міністерства оборони родичі загиблих бійців, Володимир Зеленський та високопосадовці Міноборони й Генштабу вшановували пам'ять полеглих захисників Донецького аеропорту.

Володимир Зеленський та високопосадовці вшановували пам'ять "кіборгів" / Фото: Офісу Президента

Харків

У стінах Харківського летовища згадували, як захисники обороняли Донецький аеропорт п'ять років тому. Грають військові оркестри. Також до військових і цивільних приєдналися і юні пластуни. Борис Рябуха – один з "кіборгів". Він приходить на концерт-реквієм щороку.

Мій підрозділ виконував завдання в Донецькому аеропорту з жовтня по грудень 2014 року. Кожному свідомому українцю має бути важко за ті дні, адже одразу після оборони аеропорту почалися бої за Дебальцеве. Вже 5 років, як це все сталося,
– сказав Борис Рябуха.

пластуни
Пластуни вшановують пам'ять "кіборгів"

Львів

До всеукраїнського вшанування долучились й у Львові. У концерті взяли участь музиканти з оркестрів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, 80 окремої десантно-штурмової бригади, Національної гвардії України. Вони виконали сигнал "Шана", твір "Тайна" та композицію "Я молюся за силу любові" Дмитра Бортнянського.

військові
Оркестр у аеропорту "Львів"

Одеса

В новому терміналі Міжнародного аеропорту "Одеса" також вшановували захисників Донецького аеропорту. У концерті взяли участь три оркестри одеського гарнізону. Музиканти виконували різні композиції. На летовищі були присутні кілька сотень людей.

Концерт-реквієм у Одесі / Фото: "Думская"

Що відомо про бої за Донецький аеропорт?
Оборона Донецького аеропорту тривала з вересня 2014 року до 21 січня 2015 року. Це стало одним із найбільш запеклих воєнних протистоянь на сході України. Бої розгорнулися між українськими військами, бійцями-добровольцями та силами проросійських збройних угруповань. 18 – 21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу аеропорту загинули 58 захисників України.

21 січня було ухвалено рішення відвести українських бійців з нового терміналу, оскільки цей об'єкт було повністю зруйновано і він був не придатним для оборони. Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні. Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько "кіборги".


В Україні вшановують пам'ять "кіборгів" / Інфографіка 24 каналу