Медпроєкт починався з прототипу, склеєного зі сміттєпакета. Детальніше про це – читайте в матеріалі журналістів 24 каналу.
Цікаво Нова технологія зможе миттєво розрізняти інфікованих COVID-19 за допомогою смартфону
Як виникла ідея проєкту
На перший погляд PAPR – це целофановий капюшон з шоломом. Але за простим виглядом ховається серйозна система захисту для лікарів. Щохвилини трубки подають усередину 50 літрів повітря, тобто кожні 2 секунди воно цілком оновлюється. Такої якості харківські майстри досягли у звичайному гаражі.
Розробку PAPR ми розпочали з того, що десь у лютому один наш резидент прийшов у Гараж Хаб і сказав, що в нього є ідея такого проєкту,
– пригадав мейкер Garage Hub Роман Видро.
Перший прототип був зроблений зі сміттєвого пакета і вентилятора від комп'ютера.
За розробку шоломів взялися, щоб дати лікарям гідний та недорогий захист. Він створений з хенд-мейд деталей. Каптура та блоку фільтрації було 10 версій. З весни окрема група проводила тестування якості фільтрації – щоб жоден вірус не дійшов до легень медика.
Перевіряли дихальний шолом за допомогою комп'ютера і Хельги. Так назвали манекен, який навчили дихати та навіть закривали в димовому полоні.
Роман Видро розповів, що в манекена є дихальні шляхи, як у людини. Є штучна легеня, якою він дихає і вдихає рівно стільки, скільки це робить людина.
Створення захисних шоломів контролювали лікарі
Створення PAPRів контролювали лікарі. Тестові версії вже кілька місяців є в наявності в медзакладах. Тестувальниця Garage Hub Тетяна Колпак розповіла, що вони перевіряють, чи витримають захисні шоломи все, що повинні витримати.
У PAPRі можна бігати та голосно декламувати вірші. Кисню і міцності вистачить на 8 – 12 годин безперервної роботи. Лариса Маркуш очолює реанімаційне відділення Обласної інфекційної лікарні. Вона відзначила, що чим краще захист, тим легше працювати.
Захисні маски-шоломи для медиків / Фото фейсбук-сторінка Garage Hub
Протягом місяця лікарі з Івано-Франківська, Львова, Сєвєродонецька, Києва, Чернівців, Полтави, Тростянця і Сумщини отримають ще 120 шоломів. Щоб створити партію, розробники проводили мистецькі аукціони та відшукали меценатів. Зрештою – зібрали понад 300 тисяч гривень.