Справа Криму

— У Кабміні ліквідували Департамент у справах Криму і створили посаду уповноваженого у справах півострова. Схожий досвід роботи з анексованими територіями вже є, якщо розглядати Грузію та інші країни. Цей досвід має на увазі наступне — на рівні міністерства створюють окремий орган, який займався б координацією питань анексованих територій.

Читайте також: Мінекології обіцяє зупинити незаконний видобуток бурштину

— Ситуація, яка склалась в Україні, не сприймається адекватно кримчанами та міжнародними експертами. Досі нема ні міністерства, яке б це питання курувало, ні окремо виділеного віце-прем’єра. Була створена державна служба у справах кримчан у серпні минулого року. І то — три місяці опісля того, як вже працювало міністерство у справах Криму в Росії. І лише 8 місяців по тому була призначена людина, а служба була зареєстрована ще через 3 місяці.

Повернення Криму

— Також у Кабміні існував департамент, який готував документи на засідання уряду. Сьогодні його ліквідовують і замість нього створюють посаду уповноваженого у справах Криму. Роль департаменту трохи нижча, ніж уповноважений у справах Криму. Адже це буде конкретна персональна відповідальність, якої сьогодні в Україні нема.

Міністерство у справах Криму не створюють, тому що все частіше виникає риторика що Крим вже якби "все".

— Про це говорять на вулицях Києва, у кулуарах парламенту. Кримчани, які є на материковій Україні, та ті, хто залишився на окупованих територіях, дії щодо повернення Криму як "безрезультативні" не сприймуть.

Повернення Криму — це не повернення землі. Це повернення 2,5 мільйонів людей. Треба розуміти, що не всі люди зрадники та сепаратисти.

— Вони такі ж українці, як львів’яни чи кияни. Кількість дебілів всюди однакова – це Україна, вона монолітна. Треба дуже чітко відділяти тих, хто займався організацією сепаратистського руху від кримчан. Це не так вже й багато людей — чиновники, мери, депутати, деякі директори великих підприємств та пару тисяч кримчан. Але це не 2,5 мільйони жителів півострова.

Більше — дивіться у інтерв’ю.