Ще однин із десятків потерпілих помер в лікарні. Тим часом угорська влада заявляє, що через витік шкідливих речовин екологічна катастрофа Дунаю не загрожує. Посадовці кажуть, що проби води з ріки кілька днів після аварії виявилися близькими до норми.
За словами угорського прем’єра, рятувальники успішно ведуть боротьбу з наслідками катастрофи, таким чином забруднена вода більше не повинна потрапити у Дунай. Втім, не так оптимістично дивляться на ситуацію екологи. Вони кажуть, що влада применшує масштаби аварії. Так званий червоний шлам, який вилився під час аварії, містить вдвічі більше миш’яку, аніж зазвичай. Багато у ньому і ртуті та інших токсинів.
"Суміш, ймовірно, у великій кількості містить важкі метали. Таким чином повітря у цій зоні шкідливе, тут небезпечно перебувати без захисного костюма. Але нам про це не кажуть", - каже представник "Грінпісу" Балаш Темері.
Напередодні токсичні речовини потрапили у води Дунаю. Працівники угорських рятувальних служб виливають у ріку кислоту та глину для нейтралізації токсинів. Водночас є побоювання, що отруйні речовини, які виділяються при засиханні рідини, можуть розповсюджуватися повітрям.
Країни, через які протікає Дунай, розпочали моніторинг стану води у ріці. Стежити за рівнем забрудненості в українські частині Дубаю доручив українським службам і Президент Віктор Янукович. Він також вимагає перевірити стан екологічно небезпечних об'єктів України.
Аварія на глиноземному заводі, що знаходиться в 160 кілометрах від Будапешта, сталася в понеділок. За попередніми підрахунками, з резервуарів витекло кількасот тисяч кубічних метрів токсичної рідини.