Таке видовище можна побачити на самісінькому краю — її шпилі. Тут прозорі й холодні хвилі Чорного моря зустрічаються з теплим Дніпро-Бузьким лиманом. Кінбурнська коса розташована на межі Миколаївської та Херсонської областей.

Дістатися туди можна сушею, але такий метод рекомендують хіба що власникам Уралу. Навіть повнопривідний джип має всі шанси погрузнути в цих пісках. Потрапити на косу найзручніше звичайним катером з Очакова. Якихось 40 хвилин і ви вже на білосніжних пляжах завдовжки 40 кілометрів.

При чому відпочивальників навіть у розпал сезону не так уже й багато. Місцеві жартують: якщо побачиш на пляжі когось на відстані 200 метрів – це вже натовп. А от кого ви постійно зустрічатиме – то це птахів. Тут гніздяться близько 300 видів пернатих: пелікани, фазани, журавлі та орлани.

Читайте також: Асканія-Нова: одне з семи чудес України та справжня її гордість

Дещо незвично посеред степу виглядає ліс. У ньому навіть непрофесійні грибники легко знаходять боровиків. Утім не менші шанси зустріти тут вовка чи змію. А щоб не ризикувати, можна зайнятися спа-процедурами. На косі сотня озер з лікувальними грязями. Жителі запевняють: їхня ефективність нічим не поступається таким же процедурам на Мертвому морі.

Ще цікавіше поглянути на озера, де вирощують морську сіль. Вони утворюють каскад, у якому спеціальними рівчаками вода перетікає з одного озера в інше. З останнього викачають воду, а потім комбайном зчищають так звану молоду сіль.

Ця технологія практично не змінилася протягом століть — раніше возами сюди приїжджали чумаки. Площа Кінбурнської коси 200 квадратних кілометрів, але тут лише є три невеличкі села й мінімум інфраструктури, що дає змогу максимально насолодитись унікальною природою.