За інформацією депутата від ОПЗЖ Вадима Рабіновича китайські бізнесмени домовилися налагоджувати відносини з підприємствами півострова.
Читайте також Завод розбрату: чому Україна вирішила націоналізувати "Мотор Січ"
Що кажуть в ОПЗЖ
Китай довгий час зберіг нейтральну позицію щодо Криму. Але раптом "передумав" і відправив туди представницьку комісію на чолі з членами експортно-імпортної комісії Пекіну "для розбудови партнерських відносин",
– написав нардеп.
За його словами, китайці готові співпрацювати у галузі туризму та вкладати у курортний бізнес. Такі кроки представник ОПЗЖ вважає відповіддю Китаю на позицію України щодо "Мотор Січ".
Як це пояснює Китай
Китайське Міністерство закордонних справ закликало не політизувати ділові відносини китайських компаній з окупованим Кримом.
Ситуація щодо підприємства "Мотор Січ": останні новини
- Рада нацбезпеки та оборони на засіданні 11 березня вирішила повернути у власність держави підприємство "Мотор Січ".
- На ситуацію відреагували в Китаї. Представник МЗС Чжао Ліцзянь зауважив, що інтереси китайських компаній мають бути захищені відповідно до закону.
- Раніше спроби китайців отримати у власність "Мотор Січ" неодноразово блокувались Антимонопольним комітетом України. Китайські інвестори погрожували позовом до міжнародного арбітражу.
Розмір позову збільшили до 3,6 мільярда доларів. У січні 2021 року президент Володимир Зеленський увів санкції на 3 роки проти компаній Ван Цзіна – ключового власника Skyrizon - Beijing Xinwei Technology Group.