Уряд США витратив цілий тиждень, оцінюючи повідомлення про витік. Хоч наразі чиновники не говорять про пряму небезпеку та кризову ситуацію, моніторинг щодо Китаю продовжать.
До теми Протистояння Китаю і боротьба з пандемією: про що говорили у другий день саміту G7
Як у США оцінюють загрозу
Фірма Framatome з Франції постачає ядерне обладнання і послуги і співпрацює з Китаєм на цій АЕС. Минулого тижня вони зв'язалися з Міністерством енергетики США і повідомили про потенційну проблему.
Ситуація несе неминучу радіологічну загрозу для об'єкта і населення, і Framatome терміново просить дозволу на передачу технічних даних і допомоги, яка може знадобитися для повернення станції до нормальної роботи,
– йшлося в листі компанії.
Рада нацбезпеки США провела кілька засідань, адміністрація США обговорила ситуацію з французьким урядом та експертами в Міністерстві енергетики.
Наразі американські чиновники не вважають, що витік є "кризовим". Проте, вони визнають, що він збільшується. Моніторити ситуацію не припиняють. Хоча існує ймовірність того, що ситуація може стати катастрофою, в Америці наразі такий варіант не розглядають.
У Китаї стверджують, що усе в порядку
ЗМІ звернулися до китайської влади в Пекіні і провінції Гуандун, де розташована АЕС. Ніхто не відповів про ситуацію прямо. АЕС Тайшань опублікувала заяву на своєму веб-сайті, стверджуючи, що екологічні показники як для станції, так і навколо неї є "нормальними".
До речі, попередження від французької фірми стосувалося того, що Китай підвищує показники допустимих меж радіації, щоб уникнути необхідності її зупиняти.
Як говориться в заяві, обидва ядерні реактори в Тайшань працюють. Там додали, що другий блок недавно капітально відремонтували і успішно підключили до мережі 10 червня. У повідомленні не вказано, чому і як його ремонтували.