Про це пише "Новая газета".
"Типовий "китайський розстріл". Так обидві воюючі в чеченських кампаніях сторони називали страту військовополонених", – цитує видання одного із колишній військових, який свого часу служив у Чечні.
Зауважимо, що так чоловік провів паралелі з публічними розстрілами в Китаї, для яких характерні дві ознаки: масовість і спосіб вбивства – жертва стоїть на колінах, а кат стріляє в голову, найчастіше в потилицю.
Оскільки інших кульових поранень жертви не мають, то ресурс робить висновок, що нападників взяли ще живими.
Також у журналістів викликає сумнів і вбитий з муляжем "поясу смерті" – на його руці можна побачити, імовірно, сліди від наручників, а "вибуховий пристрій" примотано поверх брудної від землі, трави та крові кофти.
Тим часом, як повідомляє "Кавказький вузол" з посиланням на жителів станиці Наурської, де розташовується військова частина Росгвардії, в районі поселення відбувається масові затримання чоловіків з бородами, серед яких є батько одного та інші родичі загиблих нападників.
У силових структурах Північно-Кавказького федерального округу своєю чергою спростовують будь-яку інформацію як щодо затриманих родичів, так і щодо "китайського розстрілу", пише "Інтерфакс".
"Жодної людини через родинні зв'язки не затримано. Йде звичайна, як і в усьому світі, робота щодо розслідування злочину. Що стосується "китайського розстрілу", про який нібито знають всі учасники війни, то такий термін у Чечні ніколи не існував, – наголосив співрозмовник агенції.
Інформація про вбитих нападників:
Читайте також: Кадиров здивував заявою щодо атаки на Росгвардію у Чечні
Нагадаємо, уночі проти 24 березня стався штурм на військову базу Росгвардії у Чечні. За інформацією російських ЗМІ, участь у нападі брали 8 осіб, однак двом вдалося втекти.
У результаті загинули самі нападники та стільки ж військовослужбовців. Крім того, кілька російських військових зазнали поранень.
Відповідальність за атаку взяла на себе "Ісламська держава".