“Сьогодні ми маємо таку унікальну ситуацію, коли всього бюрократичний апарат міста Києва налічує 5600 людей. Ми витрачаємо на бюрократичний апарат на сьогоднішній день 309 мільйонів гривень на рік”, - каже в.о. голови КМДА Олександр Попов.
“На превеликий жаль, сьогодні депутати районних рад - вони не виконують функцію соціального захисту громади, і люди йдуть до районних адміністрацій. Ці ланки мають бути підсилені, а ті депутати, які мають професійну патріотичну позицію, вони знайдуть себе у роботі в виконавчих органах влади”, - вважає депутат Київради, фракція Блоку Кличка Дмитро Андрієвський.
Київрада ухвалила звернення до парламенту з проханням скоротити районні ради. Тим часом, фракція БЮТ у Київраді заявила, що сьогоднішня сесія проводилась з порушенням регламенту.
“Розпорядження особисто я не бачила, все в телефонному режимі. Матеріали сесії до свят роздані не були. Насправді йде шалений тиск на депутатів, підкуповуються депутати, також за допомогою правоохоронних органів ведуть окрему бесіду з кожним депутатом”, - розповідає лідер фракції БЮТ у Київраді Тетяна Меліхова.
В той же час політолог Володимир Фесенко вважає, що регіонали просто не хочуть проводити у столиці місцевих дострокових виборів.
“Оскільки можна прогнозувати, що наврядчи Партія регіонів отримає більшість на цих виборах, а вони все ж таки хочуть впливати на політичні, соціальні, економічні процеси в столиці України. Та ж Партія регіонів або коаліція можуть ініціювати відповідні зміни до закону про вибори у столиці України, я не виключаю, що такі зміни можуть бути проголосовані на тій самій позачерговій сесії”, - ділиться думками політолог Володимир Фесенко.
Політолог переконаний, перед тим, як остаточно ухвалювати рішення про скорочення райрад, депутати мають розтлумачити людям: до кого їм потім доведеться звертатися. Ця ж порада стосується і чиновників КМДА, адже скорочення торкнеться і міської адміністрації - там позбудуться 20% посадовців.