Він спростував звинувачення в тому, що поки спікер тягнув час у залі з обговоренням питання, сам підраховував потенційні голоси.
“те, що я не займався збором підписів безпосередньо під зміни в Конституції – не займався. Але я чітко знав, що голоси під реалізацію цього проекту є. Тому я вважаю, що це нормально, цивілізовано”, - каже віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв.
Не побачили порушень у голосуванні й експерти. Кажуть, останнім часом більшість законопроектів саме так і ухвалюється.
”Грубого порушення тут не відбулося, мені набагато більше не подобається інше - те, що це саме зробили і для інших органів місцевого самоврядування. Насправді у нас, якщо подивитися на стан місцевого самоврядування - у нас практика така, що вже через 2-3 роки після місцевих виборів, як правило, частина тих партій, від яких обрані депутати, зникають”, - каже політолог Ігор Коліушко.
Після ухвалених змін, Конституцію не чіпатимуть доволі довго, - прогнозують експерти. Наміри ж Президента створити Конституційну асамблею - це лише віддалена перспектива.
”Не буде швидких конституційних змін, які відбудуться там найближчим часом там протягом 11 року, думаю, що для Президента важливішим є не сам результат якійсь, для Президента набагато важливішим є процес обговорення майбутніх конституційних змін, фіксація достатньо легітимної процедури змін”, - каже політолог Володимир Фесенко.
Нагадаємо, 1 лютого Верховна Рада проголосувала за зміни до Конституції, згідно з якими уніфікувала терміни повноважень державних органів влади та органів місцевого самоврядування до п’яти років. Відтак, чергові вибори до парламенту відбудуться в останню неділю жовтня 2012 року, а Президента - в останню неділю березня 2015-го.