Кокаїновий пісок і хвилі з часточками білого порошку. У небезпечному наркотику майже 500 кілометрів узбережжя Франції. Підозрілі пакети з написами "діаманти" виявили звичайні відвідувачі пляжу неподалік Бордо і відразу повідомили у поліцію.

Читайте також: Францію сколихнув потужний землетрус, є постраждалі: фото, відео

Впродовж кількох днів правоохоронці знайшли понад 760 кілограмів кокаїну по всьому атлантичному узбережжю країни. Експертиза показала – це майже чистий кокаїн.


Пакети з підписом "діаманти"

"Є серйозний ризик для здоров'я, пов'язаний із вживанням цього виду наркотиків. Оскільки цей кокаїн настільки чистий, що може швидко призвести до передозування", – повідомив прокурор у місті Ренн Філліп Астрюк.

Усі пляжі закрили. Люди ж шоковані, але не проти заходів безпеки. "Якщо тут гулятимуть діти, то вони можуть взяти пісок до рота", – заявила місцева жителька.


Пляж Франції

Місцеві жителі готові навіть допомагати поліції у пошуках небезпечної речовини. "Якщо ми щось знайдемо, то звісно віднесемо до жандармерії", – додав місцевий житель.

Кількість знайденого білого порошку вже оцінили у майже 60 мільйон євро. За версією слідства кокаїн везли у Європу з Південної Америки. Правоохоронці вважають, судно яке перевозило кримінальний вантаж потрапило у шторм. І щоб попросити допомоги, мусили позбутись наркотику.

Читайте також: До яких етносів українці ставляться найгірше: дослідження

"Перевізник, який розуміє, що йому треба викликати на допомогу, мусить позбавитися небезпечного багажу, щоби його не було на борту. Адже може бути перевірка правоохоронними органами", – пояснив прокурор у місті Ренн Філліп Астрюк. Адже перевезення наркотиків у Франції заборонено і карається десятьма роками в'язниці.