Так, генерал Арну Столлманн заявив, що "приблизно цього літа все вишикується в ряд". Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен також сказала, що перші поставки F-16 в Україну мають відбутися цього літа.

Дивіться також Стануть невидимими для ворога: що суттєво посилить F-16 в українському небі

Чому постачання затрималося

За словами генерала, постачання літаків було зірвано через затримку в доставці та навчанні. Він також зауважив, що процес навчання пілотів і наземного персоналу управління літаком був непростим.

Навчання потребують не тільки пілоти, технічним фахівцям і фахівцям з технічного обслуговування також потрібен ретельний інструктаж. Ми проводимо комплексне навчання з підтримки, щоб вони могли ефективно обслуговувати літак. Тому все має збігтися,
– сказав він.

Тим часом Кайса Оллонгрен виступила проти критики з приводу затримок.

Я повністю розумію позицію України, вони хочуть зробити це якнайшвидше... Ми реалізуємо проєкт настільки швидко, наскільки можемо, ми справді розширюємо наші можливості... F-16 справді набагато складніший за системи, які дотепер використовували українські Повітряні сили... Не можна просто перескочити через декілька етапів, треба пройти кожний етап процесу, але ми також хочемо доставити їх якнайшвидше,
– сказала вона.

Переваги F-16

Видання зазначає, що F-16 є значно кращими у порівнянні з нинішнім повітряним флотом України, до складу якого входять МіГ-29, Су-24 і Су-25.

Зокрема, порівняно з МіГ-29, Су-27 і Су-25, F-16 може нести велике бойове навантаження, що відповідає потужності українського тактичного бомбардувальника Су-24.

Також F-16 оснащений потужнішою радіолокаційною системою, яка може допомогти пом'якшити недоліки радарів, з якими Київ зіткнувся під час війни.

Крім цього, американські винищувачі більш зручні для пілотів, оскільки мають інтуїтивно зрозуміле управління і дисплеї, які дозволяють льотчикам тримати голову високо піднятою.

Тим паче українські винищувачі наразі сильно перевантажені та пошкоджені.