Два дні під Черніговом свої вироби та вміння демонстрували десятки вітчизняних та закордонних виробників безпілотників. Мініатюрні розвідники довели свою незамінність на фронті, тому держава задумалась над централізованим постачанням їх до армії.

Окрім безпілотників, вироблених потужними заводами, одні з кращих результатів демонструють волонтерські дрони. Від початку війни волонтери створюють більше й більше нових апаратів, які випробовують безпосередньо у зоні бойових дій. Один з них під назвою "Валькірія".

Для того, щоб навчитись ним керувати, потрібно 1-2 дні простої практики разом із нашими фахівцями. Як приклад, такий борт минулого тижня був відправлений у розвідку батальйону «Айдар» і кожного дня, ми зараз спілкуємось із хлопцями, він вилітає на бойові вильоти,
— розповів волонтер громадської ініціативи "Армія SOS" Ярослав Тропінов.

День теоретичних обговорень та день практичних польотів. Фактично, виробники змагаються за можливість стати постачальником безпілотників для нашої армії.

"Прийнято рішення від завтра розпочати випробування для оцінки їх характеристик і можливості щодо прийняття їх на озброєння, — розповів керівник відділу випробувань БпАК науково-випробувального центру ЗСУ Юрій Камак.

Читайте також: В Україні випробували бойові безпілотники

Після оцінки оберуть конкретні зразки безпілотників. Далі — питання за державним замовленням. Виробники всі як один заявляють, що готові хоч зараз дати армії необхідну кількість дронів.

Слід зазначити, що Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що ворожі безпілотники у зоні АТО запускають з території Росії.