У луччанина Олександра Швейгера та його бабуся єдине житло на аукціоні продали кілька тижнів тому. Причина — борг за комунальні послуги, який становив майже 50 тисяч гривень. Сашко осиротів у 14 років. Його бабуся-опікун не мала з чого платити. Потім вони спільно намагалися врятувати ситуацію. Не допомогло. Житло продали за 400,5 тисяч гривень. Хоча, насправді, коштує воно більше півмільйона гривень. 50 тисяч гривень заберуть комунальники за борги, решту обіцяють віддати власнику. Цей показовий продаж став найрезонанснішим в Україні.

Продаж майна тих, хто заборгував за комірне для України — не новинка. З молотка може піти будь-що. Столичні енергетики з боржниками судяться регулярно. За словами комерційного директора "Київенерго" Євгена Бушма, їхній компанії заборгували на суму близько 2 мільярда гривень.

Будь-якої суми достатньо, навіть сто гривень, щоб прийшов державний виконавець,
— розповів юрист Михайло Ілляшев.

Та для того, щоб прийшла виконавча служба, боржник повинен програти суди за позовом комунальників. Спершу має бути арештоване рухоме майно. Якщо не вистачає рухомого майна, може бути продане нерухоме, тобто квартира. Квартиру продають в останню чергу, якщо сума боргу перевищує 12 тисяч гривень.

Читайте також: Чи можуть забрати квартири за комунальні борги: міфи чи реальність?