У цих містах жити не надто корисно, але варто туди поїхати хоча б раз у житті.
Кабве, Замбія
Дихати у цьомі місті не дуже безпечно, адже усі підземні води отруєні снинцевими відходами. У місцевих дітей концентрація свинцю в організмі перевищує усі норми настільки, що вимірювальний прилад не передбачає таких цифр.
Сумґаїт, Азербайджан
Ще кілька років тому це місто не відрізнялось від інших у країні. Однак величезна кількість шкідливих фабрик та заводів настільки забруднили місто, що жити там навіть небезпечно.
Щороку в середовище ці підприємства викидують близько 120 тонн шкідливих речовин.
Прип’ять, Україна
Вибух у 1986 році перетворив це жваве місто на зону відчуження. Рівень радіації тоді був у сто разів більший, ніж у Хіросімі й Нагасакі після атомного бомбардування у 1945 році.
Однак зараз туди активно продають екскурсійні тури та і охочих не мало.
Норільськ, Росія
У цьому місті видобувають нікель та вважають його найзабрудненішим містом в країні.
Такого поняття як "свіже повітря" там взагалі не існує, адже щороку в атмосферу там викидають майже 3 мільйони тонн хімікатів.
Дзержинськ, Росія
Це хімічна столиця Росії. У Дзержинську працює близько 50 підприємств, котрі виробляють окис етилену, хлор і фенолформальдегід. Також, у місті є полігон хімічних відходів, які туди звозять з сусідніх регіонів.
Читайте також: Дев'ять вражаючих хмарочосів, які варто побачити на власні очі
Майже 60% жителів страждають від захворювань дихальних шляхів, а 20% немовлят народжують і патологіями. Окрім цього всього, середня тривалість життя там – 45 років.
Ла Оройя, Перу
Повітря в цьому місті нашпиговане свинцем, міддю та цинком. В Ла Оройї часто випадають кислотні дощі, які вже винищили усю рослинність.
Вапі, Індія
У водах міста концентрація ртуті перевищує норму в 100 разів. Все через численні підприємства, які працюють навколо Вапі.
У 2011 році ООН заявила, що поки не придумали у світі таких технологій, щоб повністю очистити місто від забруднень.
Сукінда, Індія
У цьому місті розташовано 97% усіх індійських родовищ різних кольорових металів. Усі копалини добувають відкритим способом, тож відходи залишаються на поверхні землі.
Біля річки Брахмані, яка є основним джерелом питної води, розкидано майже 30 мільйонів тонн відходів.
Тянжинь, Китай
Окрім того, що повітря там отруєне свинцем, овочі та фрукти там теж їсти не можна. Рівень свинцю у продуктах харчування перевищений у 24 рази.
Ліньфінь, Китай
Це центр вугільної промисловості в країні. Повітря там настільки забруднене, що навіть вдень місто покрите смогом. Якщо ви вийдете на кілька хвилин у білому одязі на вулицю, він моментально стане сірим.