Про це спікер ВРУ Андрій Парубій розповів в інтерв'ю телеканалу "Рада".

Читайте також: В київському McDonald's відмовились обслуговувати українською: відео мовного скандалу

Парламент розгляне проект закону про українську мову вже на наступному пленарному тижні (2 – 5 жовтня). Цей документ має прийти на зміну старому закону "Ківалова – Колесніченка".

Як зазначив Парубій, наразі в Раді зареєстровано 4 законопроекти про мову.

Маємо їх розглянути та ухвалити базовий документ,
– підкреслив очільник парламенту.

Окрім цього, на наступному пленарному тижні депутати планують розглянути питання із перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

"Дискусії, які почалися з цього приводу, будуть завершені, і ми знайдемо порозуміння, – це завершить декомунізацію в Україні", – висловив свої сподівання спікер.

У чому суть закону "Ківалова – Колесніченка"? Офіційна назва закону – "Про засади державної мовної політики", проте з часом через палкі суперечки стосовно документу, закону дали більш народну назву. Вона відображає інформацію про авторів – "регіоналів" Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова. Цей закон при незмінності визнання української мови як державної в Україні істотно розширював використання регіональних мов, якщо кількість носіїв цих мов не менше 10% від населення певного регіону, а в окремих випадках й менше 10%. Він вступив у дію 10 серпня 2012 року та був скасований аж 28 лютого 2018 року.
Зареєстровані в парламенті теперішні законопроекти посилюють статус української мови у державному та громадському секторі. Згідно документів, держслужбовець буде зобов'язаний володіти українською мовою або вдосконалити свої знання протягом півроку з початку дії закону.