Коронавірусна ситуація в Коломиї: що каже мер Слюзар
За словами міського голови, головне джерело захворюваності – це весілля. Такі заходи в Коломиї проводилися до восьмого серпня. Негативно на ситуацію із COVID-19 впливає і передвиборна пора. Зокрема, за останній тиждень під ратушею відбулося п’ять протестів. Про це пише Суспільне.
Актуально В Україні зафіксували 2096 нових хворих на коронавірус, загалом 119 074
Ця хвиля підходить до завершення. Але невдовзі знову починаються весілля. І це знову, коли в селі, в палатці – 500 осіб. Але, на жаль, у нас є така традиція,
– зауважив чиновник.
За його словами, поліція приїжджає та штрафує. Але, "коли 500 "чоловік-легенів гуляє – з ними вже нічого не можна зробити".
"До сьогоднішнього дня ми ще мали послаблення, але претензію висунув головний санітарний лікар області Руслан Савчук. Якщо ми не виконаємо заходи, які вимагає Кабінет Міністрів – із суботи, 5 вересня, вже буде тут Національна гвардія закривати місто від виїзду", – наголосив Слюзар.
Мер Коломиї додає, що таке рішення було ухвалено. Отже, якщо місто не може забезпечити виконання карантинних умов – вступає в силу умова ізоляції населених пунктів від інших територій.
Таким чином, з 31 серпня в Коломиї працюватимуть лише:
- продовольчі магазини,
- ринки,
- аптеки,
- установи банківської та страхової сфери,
- заклади приватної медичної та ветеринарної практики.
До теми Карантинне зонування оновили в Україні: хто потрапив у червону зону
За даними Національної служби здоров'я, станом 30 серпня в Коломийському районі на Прикарпатті на коронавірус наразі хворіє 631 особа. Загалом тут виявили 826 випадків, померли 9 осіб, натомість одужати вдалося 186 пацієнтам.
Через весілля постраждала не лише Коломия
На початку серпня у Чернівецькій області Кіцманський район потрапив до червоної зони карантину через "вибух" коронавірусу після трьох масових весіль. За словами голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука, на кожному з них було від 300 до 500 гостей.